Bude Tweetuj s Bohem i v mobilu?

Datum publikace15. 6. 2016, 15.47

Zatímco kniha Tweetuj s Bohem uvedená na český trh na konci dubna z knižních pultů rychle mizí, pracuje se na mobilní aplikaci pro české uživatele chytrých mobilů. Ta knihu doprovází aniž by šlo 'jen' o stručnou verzi téhož obsahu.

Česká verze aplikace a webové stránky se pozdržela, neboť bylo třeba vyřešit otázku autorských práv a přeložit nové texty, které v knize nebyly. Veliký dík tak patří Karmelitánskému nakladatelství, které zdarma zpřístupnilo své již hotové texty Youcatu a Kompendia katolické církve, jež se v aplikaci často citují.

Díky tomu mají Paulínky v plánu s aplikací vyjít ještě během letošních prázdnin.

Její vznik můžete podpořit i vy. Sama aplikace bude k dispozici pro své uživatele k dispozici  zdarma. Vznik tohoto díla lze podpořit přímo v pražském knihkupectví Paulínek do kasičky nebo zasláním daru na účet: 6026310004/2700. Díky!

V pravidlech života Dcer sv. Pavla (Paulínek) je jasně řečeno, že jakýkoli dar, který sestra či komunita dostává, není pro osobní prospěch, ale pro aktivity apoštolátu. Paulínky tímto způsobem – za přispění svého i druhých – vydaly v roce svého stoletého jubilea (2015) zdarma rozdávatelné Evangelium do kapsy nebo dary použily na částečné pokrytí nákladů u titulu věnovaného katechezi dětí, aby se prodejní cena knihy mohla snížit, a byla tak přístupná všem. V roce 2016 takto byla podpořena například kniha pro děti Skutky milosrdenství. Bývá zvykem, že při věčných slibech dělají sestry, místo přijímání darů, sbírku na podporu nějakého sesterského projektu v misijních zemích (pražská komunita takto dvakrát podpořila sestry v Pákistánu).

(Autorka: Andrea Hýblová, Paulínky)

Autor článku: František Jemelka