Letní speciál Katolického týdeníku

Datum publikace30. 6. 2016, 9.24

Velehrad z ptačí i poutníkovy perspektivy. KT tentokrát na titulní straně přináší snímek pořízený z pořádné výšky. Redakce týdeníku za něj vděčí P. Marianu Huskovi OPraem., knězi ze Znojma-Louky, jehož velikou zálibou je létání na motorovém rogalu. Počkal si na hezké počasí a proletěl se nad „kolébkou křesťanství“ na našem území. Blíže se představuje v rozhovoru uvnitř letního dvojčísla.

foto pro KT: P. Marian Husek

Letní speciál přibližuje také velehradského umělce Otmara Olivu, ale i další osobnost spjatou s tímto místem – arcibiskupa A. C. Stojana, jehož heroické ctnosti nyní vyzdvihl papež František. Ve všední den pak KT navštívil nepoutně tichý Velehrad i tamní exerciční dům.

Speciální příloha KT zve na charismatickou konferenci do Brna a přináší rozhovor s Jeffem Scaldwellem, hlavním hostem této svého druhu největší křesťanské akce v Česku.

KT nabízí také zajímavou výpravu po některých našich klášterech, které nabízejí zájemcům poklidnou dovolenou. Nikoliv na prázdniny, ale rovnou na setkání s papežem pak zve mladé lidi do polského Krakova. Představuje i dva jubilanty – dva pastýře, kteří by oslavili sté narozeniny: olomouckého arcibiskupa Františka Vaňáka a vojenského kaplana Armády Spojených států amerických Josepha Kapauna, původem Čecha, oceněného in memoriam americkým prezidentem Obamou.

Více v Katolickém týdeníku, který je k mání elektronicky na https://www.alza.cz/media/katolicky-tydenik-d2171757.htm nebo v řadě kostelů.

Dále si lze v KT přečíst:

Svěcení přijalo devatenáct kněží

Devatenáct jáhnů přijalo o minulém víkendu kněžská svěcení.

Velký čtenářský průzkum

Redakce KT spouští největší čtenářský průzkum ve své historii. I vy se můžete přidat, stačí vyplnit dotazník, který najdete vložený do tohoto představovaného vydání. Můžete jej také pohodlně vyplnit elektronicky na www.katyd.cz.

Doma: S dětmi na pouť

Celonárodní pouť, pěší putování nebo pravidelná rodinná cesta na oblíbené poutní místo - jsou to vždy důležité okamžiky rodinného života.

Vatikánská muzea sbližují kultury

Sbližovat kultury, přibližovat cesty náboženství a zbavovat předsudků – to je role muzeí. S těmi vatikánskými seznamuje v rozhovoru pro KT jejich dlouholetý ředitel FRANCESCO BURANELLI.

Autor článku: František Jemelka