Katolická média v Krakově

Datum publikace22. 7. 2016, 12.11

Nadcházející Světový den mládeže v Krakově (25.–31. července 2016) je velkou událostí nejen pro mladé lidi či polskou církev, ale i pro širokou obec věřících. Ne všichni se tam mohou vydat, což nevadí; máme tu totiž média, která se tématu věnují a věnovat budou poměrně hojně. Co nabízejí?

ilustr. foto mobilem: František Jemelka, Tiskové středisko ČBK

televize Noe

Od středy 20. července již můžete sledovat Studia Kraków, která jsou vysílána z Ostravy s živými vstupy z míst v Krakowě a okolí, kde má Noe redaktorské štáby.

Prvním živým přenosem přímo z Krakova byla nedělní (24. července) mše svatá ze Sanktuaria Jana Pavla II. Další informace o vysílání hledejte přímo na webu televize Noe.

Rovněž již můžete slůedovat on-line zpravodajství na YouTube kanálu TV Noe.

Radio Progals

Na živé vysílání z Krakova se můžete těšit od pondělí 25. července. Na místě bude čtyřčlenný tým, který až do neděle 31. července má v pravidelných blocích živého vysílání přinášet informace o dění na Světovém dni mládeže, rozhovory s účastníky tohoto setkání a reportáže z dílčích programů. Nebudou chybět ani přenosy mší svatých, křížové cesty a sobotní vigilie.

Prvním živým blokem informací bude pondělní Studio Krakov od 20.15. Ale nebude to jen o přenosech či živých vstupech, protože z Krakova se bude vysílat např. i Barvínek, Šmrnc či Noční cukrárna.

Program vysílání hledejte ve speciální sekci rádiového webu.

Rádio se ale tématu samozřejmě věnuje již teď v rámci svého zpravodajství.

Nejen audiovizí živ je člověk ...

Při brouzdání areálem Světového dne samozřejmě můžete narazit i na redakci Katolického týdeníku či IN!u. Takže i zde se samozřejmě s krakovskými ozvěnami a dozvuky budete potkávat.

Veřejnoprávní stopa

Zpravodajství z akce a přenosu nedělní mše svaté s papežem Františkem (31. července od 10.00) se bude věnovat i ČT.

Budete-li ve dnech konání Světového dne poslouchat Český rozhlas, jistě se vám informací dostane i zde.

(zdroj: jednotlivá média)

Autor článku: František Jemelka