Jak splnit sen papeže Františka? Poradí nová aplikace

Datum publikace29. 7. 2016, 15.15

Po katechismu pro mládež YouCat přichází nový díl s názvem DoCat. Byl vytvořen s cílem prezentovat sociální učení církve tvůrčím, atraktivním a hlavně srozumitelným způsobem mládeži. Papež František toto nové dílo uvedl na Světovém dni mládeže v Krakově a v těchto dnech si ho každý může jako dárek zadarmo stáhnout. Kniha je totiž obsažena v elektronické aplikaci. František sám napsal k publikaci předmluvu, v níž se svěřil se svým snem. Představeny jsou i jednotlivé kroky, jak mu ho pomoct naplnit. Přidáte se?

Foto: Catholic Church England and Wales / CC BY-NC-SA

V roce 2011 dostal každý účastník Světového dne mládeže v Madridu jako dárek speciální katechismus pro mládež YouCat (Youth Catechism). Ani tento rok nebudou poutníci odcházet s prázdnou. Stejní tvůrci publikace YouCat uvedli na letošním setkání mládeže v Krakově nový díl s názvem DoCat (to DO + CATechis): Co dělat?

Byl vytvořen s cílem prezentovat sociální učení církve tvůrčím, atraktivním a hlavně srozumitelným způsobem mládeži, proto byl tentokrát zpodobněna do elektronické podoby a sami mladí se na tomto projektu podíleli od samého počátku, jak uvedl Bernhard Meuser, zakladatel nadace YouCat.

Christian Lermer, výkonný ředitel nadace YouCat řekl v rozhovoru pro CNA, že cílem bylo vytvořit něco, co „udělá učení církve čitelnější a atraktivnější, aniž by se změnil jeho obsah“.

“Pomocí evangelia můžeš skutečně změnit svět.“ (papež František v přemluvě)

DoCat odpovídá na otázku: Co bychom měli dělat? Je to něco jako uživatelská příručka, která má pomoci změnit nejprve sebe samého, především slovem evangelia, poté i své nejbližší okolí a nakonec celý svět. To je sen, který František vyjadřuje hned v úvodu knihy: „Můj sen jen mít milion mladých křesťanů – nebo ještě lépe – celou generaci, která by sociální učení církve vyjadřovala svými životy.

Aplikaci je možné stáhnout zatím jen v angličtině, další jazykové variace však tvůrci slibují hned v následujících měsících, včetně české mutace. Knihu v aplikaci si lze sice zadarmo stáhnout, vstup do ní má však jednu podmínku. Po jejím otevření musí každý její uživatel stvrdit papeži Františkovi slib, že DoCat bude používat k tomu, aby změnil svět.

V pozdějších dnech bude stažení knihy z aplikace zpoplatněno. Neváhejte tak se stažejím její volné verze.

(zdoj: DoCat, CNA, catholicapptitude.org)

Autor článku: Zuzana Lášková