V Bratislavě proběhne summit biskupských konferencí o migraci a rodině

Datum publikace16. 8. 2016, 10.15

V Bratislavě proběhne 8. a 9. září 2016 pracovní summit předsedů biskupských konferencí střední a východní Evropy. Do slovenské metropole přicestuje čtrnáct zástupců biskupských konferencí, mezi kterými bude také kardinál Dominik Duka OP. Tématem setkání je migrační krize a rodina.

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk

„Summit bude naším společným příspěvkem k hledání východisek z krize, kterou doprovází migrační vlna, z krize rodin, a projevem úsilí o prohloubení spolupráce mezi zeměmi střední a východní Evropy,“ uvedl výkonný sekretář Konference biskupů Slovenska Anton Ziolkovský.

„Evropa by se měla vrátit ke svým křesťanským kořenům a realizovat účinnou populační politiku. Katolická církev chce přispět k evropské integraci a zmírňování společenského napětí. Budeme se modlit za všechny, kdo trpí válkou a terorismem,“ dodal Ziolkovský.

Summitu se zúčastní zástupci z téměř všech postkomunistických zemí – od Albánie až po Litvu. Nebudou chybět ani dva kardinálové – Péter Erdö, předseda Rady evropských biskupských konferencí, a Dominik Duka OP, předseda České biskupské konference.

Program konference se bude skládat ze čtyř bloků. Na začátku každého zazní vstupní přednáška, po které bude následovat moderovaná diskuze.

„Účast tolika zástupců biskupských konferencí nás velmi těší. Považujeme to za projev jejich úsilí, aby hlas katolické církve v čase slovenského předsednictví k aktuálním otázkám zazněl silněji. Význam setkání zdůrazňuje i fakt, že se uskuteční krátce před neformálním setkáním hlav států nebo předsedů vlád zemí EU v Bratislavě,“ řekl také sekretář Konference biskupů Slovenska.

(zdroj: tkkbs.sk)

Autor článku: Ondřej Mléčka