Biskup Lobkowicz se svými spolupracovníky oslaví 20. výročí od uvedení do funkce

Datum publikace30. 8. 2016, 16.00

Ve středu 31. srpna 2016 uplyne přesně 20 let od chvíle, kdy se v ostravské katedrále Božského Spasitele ujal úřadu diecézního biskupa Mons. František Václav Lobkowicz OPraem.

Archivní snímek z 31. srpna 1996, foto: Pavel Zuchnický

Na tuto událost bude pastýř diecéze vzpomínat ve společenství svých spolupracovníků ve středu 31. srpna při mši svaté v ostravském kostele sv. Václava. Bohoslužbou, která začíná ve 12.00 hodin, zahájí biskup Den kurie. Oslavy výročí se zúčastní také zaměstnanci biskupství a spolupracovníci.

Diecéze byla zřízena papežem Janem Pavlem II. 30. května 1996. Vznikla vydělením z jedenácti děkanátů olomouckého arcibiskupství a zahrnuje oblast, která svými hranicemi zhruba odpovídá Moravskoslezskému kraji; součástí ostravsko-opavské diecéze jsou také farnosti v okrese Jeseník. Nová církevní územně-správní jednotka se rozdělila na jedenáct děkanátů a 276 farností. Hlavním patronem se stala sv. Hedvika Slezská.

Více na webu Ostravsko-opavské diecéze.

(zdroj: Pavel Siuda, tiskový mluvčí Biskupství ostravsko-opavského; ČTK)

Autor článku: František Jemelka