V roce 2018 proběhne synoda o mladých, víře a rozlišování povolání

Datum publikace6. 10. 2016, 12.15

V říjnu roku 2018 se bude konat celosvětová biskupská synoda o mladých, víře a rozlišování povolání. Informaci dnes zveřejnilo tiskové středisko Svatého stolce.

Ilustrační foto: Vojtěch Pospíšil / Člověk a víra

Téma příštího řádného zasedání biskupské synody zvolil papež po konzultaci s biskupskými konferencemi, řeholními představenými i biskupy, kteří se shromáždili v minulých letech na synodě věnované rodině.

Jak uvádí krátká zpráva, téma navazuje právě na minulou synodu a následný dokument papeže Františka Amoris laetitia o lásce v rodině.

„Cílem je doprovázet mladé lidi na jejich existenciální cestě ke zralosti, aby mohli – skrze proces rozlišování – objevit svůj životní plán, radostně ho naplnit, otevřít se vůči setkání s Bohem a s lidmi a aktivně se podílet na vytváření církve a společnosti,“ uvádí vatikánské tiskové středisko.

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku: Ondřej Mléčka