Týden modliteb za mládež 2022

Datum publikace15. 9. 2022, 14.15

V týdnu od 13. do 20.11. 2022 bude probíhat Týden modliteb za mládež - TMM22.Smysl Týdne modliteb za mládež je spojit vzájemný čas, který máme a modlit se k Bohu. Za co? Především prosit Ducha Svatého o poznání, jakými cestami či způsoby svědčit o životě s Kristem a jak předávat víru dál.

V týdnu od 13. do 20. 11. 2022 bude probíhat Týden modliteb za mládež. Vyvrcholením Týdne bude nedělní Slavnost Ježíše Krista Krále, kdy budeme slavit 37. světový den mládeže. Smyslem Týdne modliteb za mládež je spojit se ve vzájemné modlitbě s mladými lidmi za mladé lidi. Nebojte se uspořádat modlitební setkání ve vašich farnostech. Modlit se může opravdu každý! Věříme, že každá i v našich očích nepatrná modlitba z upřímného srdce má smysl a Bůh si ji může použít pro obnovu mladé generace.

Zapojte farníky všech věkových kategorií. Napište nám termín a místo setkání na anobohu@gmail.com, pomůžeme vám s propagací. Přečtěte si také poselství, které k světovému dni mládeže vydal papež František.

V průběhu týdne bude také možnost se spojit prostřednictvím živého vysílání v TV Noe. Každý den ve 12 hodin se bude přenášet mše svatá obětovaná za mladé lidi. Ve středu 16. 11. v 21:05 proběhne adorace a v neděli 20. 11. v 10:30 poběží přenos ze závěrečné bohoslužby z ostravsko-opavského diecézního setkání.

Téma ANO BOHU:

Mariino ANO BOHU! je zásadní součástí biblického úryvku, který nám papež František pro letošní rok předkládá: ,,Maria se vydala na cestu a spěchala.” (Lk 1,39). Bez ANO BOHU! by Maria neměla kam spěchat nebo by možná spěchala, ale jinou než Boží cestou.

TMM je přípravou na diecézní nebo děkanátní setkání v České republice a jistě je potřeba tento čas využít právě k modlitbě a také o modlitby prosit, protože bez odevzdání se Bohu, načerpání v Jeho přítomnosti a Boha samotného je vlastně zbytečné se o cokoliv snažit.

Bez ANO BOHU! budeme možná spěchat za dobrými věcmi, ale my jsme povoláni spěchat za Božími věcmi a potom právě s velkou radostí ohlašovat evangelium. Prosme Boha, abychom zakusili milost dát všechno do Jeho rukou, nespoléhali na své síly, nebáli se vykročit a spěchat. Také aby všichni, pro které setkání v diecézích připravujeme měli opravdu vnímavé srdce pro Boží plány, které si pro každého Bůh s Láskou vysnil.

Zde si můžete stáhnout všechny materiály:

Autor článku: Sekce pro mládež