Od neděle 8. ledna je hrob Benedikta XVI. přístupný veřejnosti

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 1. 2023, 19.15

Hrob papeže Benedikta XVI. bude od neděle 8. ledna od deváté hodiny ranní otevřen pro veřejnost, informovalo o tom v sobotu odpoledne Tiskové středisko Svatého stolce.

image:Image 22/source/orig/21874_324244069-1337598657053974-2876512735757595488-n.jpg
Fondazione Vatican Joseph Ratzinger - Benedetto XVI.

Trojitá rakev z cypřišového dřeva, zinku a dubového dřeva s tělem papeže Benedikta XVI. byla 5. ledna po pohřebních obřadech, kterým předsedal papež František, uložena v kryptě Vatikánské baziliky. V této hrobce byly také uloženy ostatky Jana Pavla II., které byly v roce 2011 po jeho blahořečení, přeneseny do kaple svatého Šebestiána.

Věřící a poutníci budou mít přístup do velké krypty baziliky svatého Petra, kde se nacházejí hrobky papežů, 8. ledna od 9.00 hodin ráno. Jméno 265. Petrova nástupce je vyryto na bílé mramorové desce.

Zdroj: Vatican News

Osobnosti