A kam se v létě chystáš ty? Zveme na Absolventský Velehrad 2023

Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace11. 4. 2023, 10.23

Přibližně 300 mladých lidí vyrazí koncem srpna na Velehrad. Koná se tam totiž akce Absolventský Velehrad. Jde o čtyřdenní setkání mladých absolventů vysokých škol, které se koná každým druhým rokem na významném poutním místě Velehrad. Jeho 6. ročník proběhne ve dnech 17.–20. 8. 2023.

image:Image 28/source/orig/27389_obrazek-av23.jpg

Každý ročník Absolventského Velehradu (AV) mívá nějaké téma nebo motto, které se promítá do celého programu. To letošní zní: Nejsi v tom sám.

Po studiu se každý vydává na novou životní cestu. To může znamenat prožívání různých výzev, pocitů selhání, řešení různých problémů, pocitů osamělosti. Je dobré vědět, že tyto pocity nejsou ojedinělé a že je prožívá více lidí. Že na to zkrátka člověk není sám. Ať už z hlediska lidského, ale hlavně z Božího. Nikdy v tom nejsme sami, protože Bůh nás nikdy neopouští. Ježíš tu s námi opravdu je, je v našem srdci a trpělivě čeká až mu svobodně všechny těžkosti odevzdáme a on nás přivine do své náruče a rány plně zahojí. Právě tento pocit Boží blízkosti můžeš zakusit na této oblíbené letní akci.

“AVéčko“ nabízí společné slavení eucharistie, přednášky, diskuze, workshopy, ale také prostor pro ztišení, adoraci či meditaci. Je to příležitost strávit čas s přáteli, ale i poznat nové lidi, myšlenky a perspektivy. A navíc jedinečná možnost trávit čtyři letní dny na Velehradě. Poutním místě s velkým přesahem a malebným okolím.

Do akce je možné se zapojit také jako dobrovolník. Pro ty už registrace běží, takže pokud máte zájem se aktivněji během setkání zapojit, stačí vyplnit registrační dotazník. Neváhejte, přihlaste se a sledujte novinky na Facebooku, Instagramu a na webových stránkách www.absolventskyvelehrad.cz.

Mladí v církvi

image:Image Pominuté chvály