Advent a Vánoce s nejmenšími

Autor: Kateřina Zýmová Zdroj:Karmelitánské nakladatelstvíKarmelitánské nakladatelství
Rubrika: O knihách
Datum publikace1. 11. 2022, 16.04

Do Štědrého dne - necelé dva měsíce! To zaměstnaný rodič začátkem listopadu neslyší moc rád, neboť na vše vlastně zbývá ‘hrozně málo času’. Vánoční ozdoby ještě můžeme nechat ležet v zaprášených krabicích, ale přípravy na advent už mohou pomalu začít. A když se advent pojme trochu duchovně a trochu hravě, bude čekání na Ježíška možná více radostné a méně uspěchané.

image:Image 19/source/orig/18569_teaser-zpravy-1600x900-1.jpg

Karmelitánské nakladatelství v těchto dnech přichází na předvánoční trh s nabídkou nových, zábavných, poučných, hravých a v neposlední řadě opravdu krásných (před)vánočních publikací, které vtáhnou nejen děti do atmosféry těchto svátků a společného těšení se na vše, co k Vánocům patří.

Pro děti ve věku 3-6 let nabízí opět hravý pracovní sešit Advent a Vánoce pro nejmenší. Sešit obsahuje dvě desítky úkolů, které děti zaujmou, pobaví, poučí a poodhalí něco z tajemství Vánoc. Zadání obsahují vše, co malé děti, které rády vyplňují úkoly v podobných sešitech, tolik baví... hledání rozdílů, bludiště, spojovačky, puzzle, doplňování, omalovánky, nebo zdobení stránek samolepkami.

Stejně jako pracovní sešit Mše svatá pro nejmenší přináší sešit o adventu a Vánocích úkoly, které mohou inspirovat k další diskuzi, otázkám nebo vyprávění a být zdrojem legrace, pokud spolu s dětmi popustíme uzdu naší fantazie, čehož si na těchto sešitech velmi cením.

V prvním zadání s názvem „Začíná advent” mají děti za úkol vybarvit svíčky na adventním věnci. Při vybarvování je možné se ptát, nebo si s dětmi povídat. Proč každý rok vyrábíme adventní věnec? Koho nám symbolizuje svíčka?

Úkol číslo dvě může být podnětem k legračním fantaziím: „Kdo patří k jesličkám? Modrou pastelkou obtáhni všechny, které bys u jesliček mohl najít”, zní jeho zadání. Některé postavičky do betléma prostě patří, jako třeba anděl nebo pastýř. Takové velrybě už by pobyt na seně mohl dělat potíž. Ale nejdelší diskuzi jsme vedli nad obrázkem spidermana a yettiho. Kdyby spiderman uměl číst ve hvězdách nebo slyšel dobrou zvěst od anděla a vyrazil k jesličkám, koho by asi vzal s sebou? A co by tahle parta marvelovských hrdinů Ježíškovi přinesla za dary? Představy pohádkových hrdinů okolo jesliček byly tak živé, že věřím, že letos se poklonit Ježíškovi k našemu betlému vypraví krom pastýřů i barbie Anna a Elza, plyšový ježek Sonic a zástup hranatých lego postaviček ze hry Minecraft.

V pracovním sešitě si děti dále mohou připomenout zvěstování, Mariinu cestu za Alžbětou, Josefovo povolání tesaře, tři krále i chór andělů. ‘Biblické’ úkoly jsou střídány s úkoly, které nám připomínají naše vánoční tradice jako je zdobení stromečku nebo zimní radovánky na sněhu.

Pracovní sešit Advent a Vánoce pro nejmenší může být milým dárkem od Mikuláše, zpestřením v hodině náboženství nebo zábavou, která ukrátí dlouhou chvíli. Naladění na vánoční atmosféru je zaručeno.

Pracovní sešit můžete zakoupit na stránkách e-shop.cirkev.cz.

Život z víry Advent a Vánoce

image:Image Bůh na ulici