Americká vláda přijala opatření na ochranu bohoslužebných míst

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace4. 11. 2022, 12.20

Za účelem ochrany míst, kde se konají náboženská setkání a bohoslužby, začala v USA pracovat skupina pověřená americkým ministerstvem vnitřní bezpečnosti. Je složená ze zástupců různých náboženských komunit a odborníků na prosazování práva a má 25 členů. Americká vláda ji ustanovila letos v červenci, krátce před 10. výročím střeleckého útoku na sikhský chrám ve Wisconsinu, jenž způsobil smrt sedmi lidí.

image:Image 19/source/orig/18799_americky-kostel.jpg
Foto: Pixabay

Komise má ministru vnitřní bezpečnosti Alejandru Mayorkasovi předložit konkrétní doporučení ke zlepšení situace. V posledních letech v USA výrazně vzrostl počet útoků na kostely, synagogy či mešity. Podle FBI se jejich počet jen mezi lety 2014 a 2018 zvýšil o 35 procent.

Na příští rok 2023 vyčlenilo ministerstvo pro ochranu míst, kde se konají bohoslužby, 360 milionů dolarů, což představuje nárůst o téměř 45 %. K poslednímu násilnému činu došlo v květnu. V presbyteriánském kostele v Laguna Woods v Kalifornii zastřelil útočník jednoho člověka a pět dalších zranil.

Zdroj: Kathpress

Pronásledování křesťanů

image:Image Proč máme strach ze smrti?
Proč máme strach ze smrti? Jana Sieberová
image:Image Puzzle mini - Anděl Strážný