O ČEM PÍŠE 2. ČÍSLO KT

Obsah letošního 2. čísla Katolického týdeníku.
Publikováno: 10. 1. 2001 18:00
Praha: Druhé číslo Katolického týdeníku (KT) je věnováno tématu "My jsme církev". Najdeme zde rozsáhlý rozhovor s královéhradeckým biskupem Dominikem Dukou, který se zamýšlí nad činností a fungováním církve. Anketní otázka na následující straně zní: "Potřebujete církev ke svému vztahu k Bohu?" Duchovní strana přináší recenzi P. Milana Badala na knihu německého jezuity, která nese název "Kam kráčí církev? Diagnóza doby".

Zahraniční strana představuje např. rakouské hnutí "Wir sind Kirche" (My jsme církev) a dále shrnuje zahraniční události v církvi v roce 2000. Domácí rubrika informuje mj. o Tříkrálové sbírce, kterou pořádá ČKCH a také zveřejňuje stanovisko kardinála Miloslava Vlka k situaci v České televizi. Kulturní rubrika přináší pozvánku na výstavu s názvem "Židovská Morava, Slezsko - Židovské Brno" do brněnského Domu umění a upozorňuje na zajímavé představení "I řekl Bůh", které se taktéž uskutečnilo v rámci projektu "Židovská Morava - Židovské Brno".

Související články

Další aktuality

Do pokladniček Tříkrálové sbírky můžete přispět do neděle, poté ještě online

Více než 14 milionů korun již věnovali dárci do statických pokladniček letošní Tříkrálové sbírky. Tyto pokladničky, umístěné v sídlech Charit, na místních úřadech, v některých obchodech ale také v kostelech, jsou letos náhradou za skupinky dětí, převlečené za bájné tři krále. Kvůli pandemii nemoci covid-19 a souvisejících přijatých opatření letos tříkráloví koledníci vůbec nemohli vyjít do ulic. Tříkrálové sbírka se tak koná právě pomocí statických pokladniček a to až do neděle 24. ledna. Současně probíhá v online prostředí, kde sbírka pokračuje až do 30. dubna.
22.01.2021

Američtí biskupové: Těšíme se na spolupráci, vhod i nevhod

Američtí biskupové ujišťují o své modlitbě za nového prezidenta Spojených států a připravenosti spolupracovat s jeho administrativou. Očekávají, že jako v případě každého prezidentksého mandátu budou oblasti, ve kterých se budou shodovat a úzce spolupracovat, ale také jiné, v nichž se názory budou zásadně lišit a střetávat.
22.01.2021

Papež uznal heroické ctnosti profesora Lejeuna, objevitele příčiny Downova syndromu

Papež František schválil zveřejnění nových dekretů Kongregace pro svatořečení. Jeden z nich uznává heroické ctnosti francouzského genetika a obránce života profesora Jérôma Lejeuna. Pokud bude uznán zázrak na jeho přímluvu, může být započten mezi blahoslavené.
22.01.2021

Poselství Svatého otce Františka k 29. světovému dni nemocných

Přinášíme vám poselství Svatého otce k 29. světovému dni nemocných, který si připomínáme 11. února 2021 na svátek Panny Marie Lurdské. „Jenom jeden je váš Mistr, a vy všichni jste bratři“ (Mt 23,8). Základem péče o nemocné je vztah důvěry.
22.01.2021

Modernizační fond podporuje obnovitelné zdroje energie

Modernizační fond je nový finanční nástroj, který čerpá prostředky zejména z emisních povolenek. Pro ČR je předpokládaná alokace cca 150 mld. Kč. Prostředky budou směřovat do teplárenství, obnovitelných zdrojů energie, energetických úspor, čisté mobility a komunitní energetiky.
21.01.2021