Sborník k semináři o farnosti

Publikováno: 12. 1. 2001 21:00

Hradec Králové: Sborník, který obsahuje stěžejní referáty semináře o farnosti, který uspořádal Diecézní teologický institut (DTI) v Hradci Králové v červnu loňského roku, vychází v těchto dnech. Sborník přibližuje formou pěti hlavních referátů základní teologické vymezení farnosti. Příspěvky nabízejí: 

* vizi farní pastorace v královéhradecké diecézi (biskup Dominik Duka)

* kanonickou reflexi (E. Górecky)

* pastorální reflexi dané problematiky (Aleš Opatrný)

* "Pokus o teologii farnosti" (Josef Dolista)

* studii "Farnost jako ohnisko obnovy duchovního života kněží i věřících v katolické reformě 15. a 16. století" (František Holeček).

Předkládaný sborník hlavních referátů královéhradeckého semináře, doplněný o hodnocení práce diskusních skupin, má být nejen pomůckou v pastoraci, ale i příspěvkem DTI v Hradci Králové k obohacení současné teologické scény v České republice. 

Sborník bude k dostání na pultech křesťanských knihkupectví.

Související články

Další aktuality

Do pokladniček Tříkrálové sbírky můžete přispět do neděle, poté ještě online

Více než 14 milionů korun již věnovali dárci do statických pokladniček letošní Tříkrálové sbírky. Tyto pokladničky, umístěné v sídlech Charit, na místních úřadech, v některých obchodech ale také v kostelech, jsou letos náhradou za skupinky dětí, převlečené za bájné tři krále. Kvůli pandemii nemoci covid-19 a souvisejících přijatých opatření letos tříkráloví koledníci vůbec nemohli vyjít do ulic. Tříkrálové sbírka se tak koná právě pomocí statických pokladniček a to až do neděle 24. ledna. Současně probíhá v online prostředí, kde sbírka pokračuje až do 30. dubna.
22.01.2021

Američtí biskupové: Těšíme se na spolupráci, vhod i nevhod

Američtí biskupové ujišťují o své modlitbě za nového prezidenta Spojených států a připravenosti spolupracovat s jeho administrativou. Očekávají, že jako v případě každého prezidentksého mandátu budou oblasti, ve kterých se budou shodovat a úzce spolupracovat, ale také jiné, v nichž se názory budou zásadně lišit a střetávat.
22.01.2021

Papež uznal heroické ctnosti profesora Lejeuna, objevitele příčiny Downova syndromu

Papež František schválil zveřejnění nových dekretů Kongregace pro svatořečení. Jeden z nich uznává heroické ctnosti francouzského genetika a obránce života profesora Jérôma Lejeuna. Pokud bude uznán zázrak na jeho přímluvu, může být započten mezi blahoslavené.
22.01.2021

Poselství Svatého otce Františka k 29. světovému dni nemocných

Přinášíme vám poselství Svatého otce k 29. světovému dni nemocných, který si připomínáme 11. února 2021 na svátek Panny Marie Lurdské. „Jenom jeden je váš Mistr, a vy všichni jste bratři“ (Mt 23,8). Základem péče o nemocné je vztah důvěry.
22.01.2021

Modernizační fond podporuje obnovitelné zdroje energie

Modernizační fond je nový finanční nástroj, který čerpá prostředky zejména z emisních povolenek. Pro ČR je předpokládaná alokace cca 150 mld. Kč. Prostředky budou směřovat do teplárenství, obnovitelných zdrojů energie, energetických úspor, čisté mobility a komunitní energetiky.
21.01.2021