Setkání trvalých jáhnů a jejich manželek

Publikováno: 18. 1. 2001 20:00

Hradec Králové: Setkání trvalých jáhnů a jejich manželek s královéhradeckým biskupem Dominikem Dukou a biskupským vikářem pro duchovní povolání, královéhradeckým světícím biskupem Josefem Kajnekem se uskuteční v sobotu 20. ledna. Setkání bude zahájeno v 10.00 hodin mší v kapli sv. Karla Boromejského v biskupské rezidenci na Velkém náměstí. Po společném obědě v Novém Adalbertinu bude na biskupství pokračovat program neformálním setkáním a diskusí hostů s biskupem Dukou.

V královéhradecké diecézi působí 17 trvalých jáhnů v různých oblastech pastorace, nejčastěji ve větších městských farnostech. Také se věnují návštěvám nemocnic a výuce náboženství. Jeden z nich je vedoucím diecézního Centra pro rodinu.

Související články

Další aktuality

75. výročí biskupského svěcení Josefa kardinála Berana

Před 75 lety, 8. prosince 1946, přijal v katedrále sv. Víta v Praze biskupské svěcení kardinál Josef Beran, 33. arcibiskup pražský a primas český. Byl politickým vězněm nacismu i komunismu. Poslední roky svého života prožil jako vyhnanec ve Vatikánu, kde také 17. května 1969 zemřel.
08.12.2021

Papež František: Buďme pokorní jako Panna Maria

Před modlitbou Anděl Páně u příležitosti slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie vyzval papež František věřící, aby byli podobní Marii ve své pokoře a v blízkosti u Boha.
08.12.2021

Katolický týdeník: Smíření v rodině

Smiřovat se učíme odmala. Pokud žijeme v manželství a chceme, aby náš vztah za něco stál, musíme v této disciplíně dosáhnout téměř mistrovské úrovně. A bez usmiřování se neobejdou ani řeholní komunity či širší rodiny. Jak ale na to? Vždyť přiznat před druhým chybu a poprosit o odpuštění je dřina.
08.12.2021

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2021

Modleme se, abychom po vzoru Marie stavěli úděl živých lidí nad ideologie a jednali rychle ve prospěch těch, kteří trpí.
08.12.2021

Předvánoční Dárek Jam pro maminky s dětmi a lidi v nouzi

Benefice pro maminky s dětmi z azylového domu a další lidi v nouzi proběhne formou on-line přenosu v úterý 14. 12. 2021 od 19h. Tradiční akce Dárek Jam iniciovaná ostravskými hudebníky přinese divákům pestrý hudební program i možnost veřejnosti materiálně nebo finančně podpořit klienty služeb Charity Ostrava.
08.12.2021