Nové cesty v pastoraci v Tyrolsku

Řeholní řády v Tyrolsku hledají nové přístupy k lidem.
Publikováno: 24. 1. 2001 21:00

Innsbruck (A)/KAP: Diecéze Innsbruck a mužské řeholní řády v Tyrolsku hledají nové přístupy k lidem. V Innsbrucku je připravena nová služba pro ty, kteří ztratili životní orientaci a cítí se osamoceni. "Chceme být kontaktním místem pro lidi, kteří hledají kompetentní partnery k rozmluvě o problémech svého života nebo své víry", prohlásil rektor kláštera redemptoristů P. Lorenz Voith CSsR. V klášteře jsou v pracovních dnech zájemcům k dispozici vzdělaní poradci a duchovní. Nová služba je poskytována zdarma. Přijít je možné bez předchozího ohlášení. Tým duchovních a poradců má celkem 16 spolupracovníků. Kontakt s centrem je možné navázat také prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. Projekt je financován řádovým společenstvím redemptoristů, Konferencí tyrolských mužských řeholních řádů a diecézí Innsbruck.

Související články

Další aktuality

Papež na kanonizační mši: Nechť jsou noví svatí vlídným světlem v šeru světa

Papež František dnes na svatopetrském náměstí celebroval mši, při které bylo kanonizováno 5 nových svatých. Jsou jimi kardinál John Newman a 3 řeholnice a 1 terciářka - Giuseppina Vanniniová, Marie Tereza Chiramel Mankidiyanová, Dulce Lopes Pontesová a Markéta Baysová. Ve své homilii papež reflektoval „pouť víry“ podle evangelia sv. Lukáše.
13.10.2019

Noví světci: Markéta Baysová - “svatá od vedle”

Poslední z pěti nových světců je švýcarská františkánská terciářka Markéta Baysová, která žila v 19. století. Tato aktivní zasvěcená laička pracovala jako švadlena a katechetka, chudé nazývala Božími vyvolenými a byla jim láskyplnou přítelkyní.
12.10.2019

Kanonizace Johna Newmana - rozhovor s mediálním koordinátorem Jackem Valerou

Přinášíme vám překlad rozhovoru s mediálním koordinátorem kanonizačního procesu Johna Henry Newmana, kterým je zakladatel mediální sítě Catholic Voices Jack Valero.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Utvářet církev s domorodou tváří

Dnes se uzavřel první týden synody o Amazonii. Během sobotního dopoledne její účastníci projednávali zejména témata spojené s pastorační praxí v tomto regionu. Před novináře pak předstoupili sestra Zully Riosa Rojas Quispe z Peru, ekvádorský biskup Rafael Cob Garcia, brazilský jáhen Francisco Andrade de Lima a brazilský biskup Adriano Ciocca Vasino.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Musíme se posunout od pastoračních návštěv k pastorační přítomnosti

Pátým dnem pokračovala zvláštní biskupská synoda o Amazonii ve Vatikánu. Shromáždění biskupů dnes probíralo témata týkající se prosazování integrální ekologie v panamazonském regionu a situace původních obyvatel a v neposlední řadě se zabývalo úskalími pastorační činnosti v této oblasti. Před novináře pak předstoupili čtyři účastníci synody, mezi nimi mexický arcibiskup Carlos Aguiar Retes, brazilští arcibiskupové Pedro Brito Guimarâes a Joaquín Pertíñez Fernández a sestra Birgit Weilerová z kongregace Suore Missionarie Mediche.
11.10.2019