Biskupové se věnovali internetu

Biskupové se věnovali především možnostem, které dnes církvi poskytuje internet.
Publikováno: 25. 1. 2001 3:00

Praha: "Církev a moderní informační technologie" bylo téma speciálního studijního dne českých a moravských biskupů. Studijní den uspořádala Česká biskupská konference (ČBK) ve spolupráci s Nadací Konráda Adenauera v pondělí 22. ledna v Praze (viz zpráva TS ČBK č. 000073). Biskupové se v diskuzi věnovali především možnostem, které dnes církvi poskytuje internet. O své šestnáctileté zkušenosti z této oblasti se s nimi podělili pracovníci německé Katholische Glaubensinformation (KG), která sídlí ve Frankfurtu (D). Informace o činnosti a službách poskytovaných KG jsou k dispozici na jejich internetových stránkách http://www.autobahnkirche.de/, které navštěvuje měsíčně průměrně 40 000 návštěvníků. Manfred Lay (KG) na několika negativních příkladech (např. "zpověď po internetu" na adrese http://www.beichte.de/) ukázal, že pokud církev není na internetu dostatečně aktivní, bývá tento volný prostor často využíván ke komerčním účelům. V další části programu se biskupové seznámili s projekty, které připravuje na internetu česká církev. Zatím v testovacím režimu běží projekty na stránkách http://www.pastorace.cz/ a http://tisk.cirkev.cz/. Mezi nejnavštěvovanější církevní stránky v ČR patří http://www.vira.cz/, http://help.misie.cz/ a stránky Karmelitánského nakladatelství http://www.kna.cz/. Německá církev má před českou církví v oblasti využívání internetu několikaletý náskok. Zatímco u nás provozuje vlastní stránky pouze několik desítek farností, v Německu je zřídila již téměř každá čtvrtá farnost

Související články

Další aktuality

Česká tenisová špička podpořila Arcidiecézní charitu Praha

V areálu pražské Sparty se odehrává charitativní turnaj O pohár prezidenta Českého tenisového svazu. Akce se účastní nejlepší čeští tenisté a tenistky včetně Petry Kvitové, Barbory Strýcové, Jiřího Veselého či Lukáše Rosola. Hráči se rozhodli vzdát části startovného ve prospěch Nadace Pohyb bez pomoci a Arcidiecézní charity Praha.
28.05.2020

Brno ozdobí socha P. Martina Středy

V rámci projektu Magistrátu statutárního města Brna "Sochy pro Brno" ozdobí jihomoravskou metropoli nová socha, tentokrát jezuitského kněze P. Martina Středy. Slavnostně bude odhalena v rámci srpnových oslav Dne Brna.
28.05.2020

P. Jiří Mannl oslavil sté narozeniny

Před sto lety se 21.5. narodil kněz královéhradecké diecéze Jiří Mannl, který nyní žije ve farnosti ve Vysokém Mýtě.
28.05.2020

Nominantka za ČBK Hana Lipovská byla zvolena do Rady České televize

ČBK nominovala do Rady České televize Hanu Lipovskou, která dnes tuto nominaci proměnila a poslanci ji 114 hlasy zvolili za novou členku rady.
27.05.2020

Papež: Modlitba přitahuje Boží moc

Pravidelná středeční katecheze byla papežem pronesena v knihovně Apoštolského paláce před televizními kamerami. Uvedena byla četbou několika veršů ze Žalmu (Žl 17, 1-3.5): »Slyš, Hospodine, spravedlivou žádost, všimni si mého nářku«. V katechezi se pak papež František zaměřil na modlitbu spravedlivých.
27.05.2020