Biskupové se věnovali internetu

Biskupové se věnovali především možnostem, které dnes církvi poskytuje internet.
Publikováno: 25. 1. 2001 3:00

Praha: "Církev a moderní informační technologie" bylo téma speciálního studijního dne českých a moravských biskupů. Studijní den uspořádala Česká biskupská konference (ČBK) ve spolupráci s Nadací Konráda Adenauera v pondělí 22. ledna v Praze (viz zpráva TS ČBK č. 000073). Biskupové se v diskuzi věnovali především možnostem, které dnes církvi poskytuje internet. O své šestnáctileté zkušenosti z této oblasti se s nimi podělili pracovníci německé Katholische Glaubensinformation (KG), která sídlí ve Frankfurtu (D). Informace o činnosti a službách poskytovaných KG jsou k dispozici na jejich internetových stránkách http://www.autobahnkirche.de/, které navštěvuje měsíčně průměrně 40 000 návštěvníků. Manfred Lay (KG) na několika negativních příkladech (např. "zpověď po internetu" na adrese http://www.beichte.de/) ukázal, že pokud církev není na internetu dostatečně aktivní, bývá tento volný prostor často využíván ke komerčním účelům. V další části programu se biskupové seznámili s projekty, které připravuje na internetu česká církev. Zatím v testovacím režimu běží projekty na stránkách http://www.pastorace.cz/ a http://tisk.cirkev.cz/. Mezi nejnavštěvovanější církevní stránky v ČR patří http://www.vira.cz/, http://help.misie.cz/ a stránky Karmelitánského nakladatelství http://www.kna.cz/. Německá církev má před českou církví v oblasti využívání internetu několikaletý náskok. Zatímco u nás provozuje vlastní stránky pouze několik desítek farností, v Německu je zřídila již téměř každá čtvrtá farnost

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
18.10.2019

Apoštolský vikář Aleppa: Turci napadli region s mučednickou minulostí

Mučednickou minulost regionu na turecko-syrské hranici připomíná také apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Kazen. Jak říká v rozhovoru pro Vatican News, Kurdové nejsou jedinou obětí tureckého útoku.
18.10.2019

John Henry Newman: Světec pro dnešní dobu

Papež František v neděli 13. října v Římě svatořečil Johna Henryho Newmana (1801–1890). Nový světec prožil téměř celé 19. století, první polovinu svého života jako anglikán a druhou polovinu jako katolík. Byl knězem, oblíbeným kazatelem, spisovatelem a význačným teologem obou církví. Ačkoli žil už před delší dobou, stále má dnešním lidem co říct, jak to dosvědčuje také následujících devět oblastí, které nastínil Jack Valero, koordinátor Výboru pro Newmanovu kanonizaci zodpovědný za tisk a média.
18.10.2019

Beatifikační proces Chiary Lubichové postupuje do Vatikánu

Beatifikační proces zakladatelky hnutí fokokoláre Chiary Lubichové vstupuje do druhého stupně. V neděli 10. listopadu bude v katedrále sv. Petra ve Frascati u Říma zakončena diecézní fáze procesu. Pokračovat bude ve Vatikánu, na Kongregaci pro svatořečení.
17.10.2019

Justitia et Pax: Žít společně v Evropě - poučení ze Slovenska

Zveřejňujeme text závěrečného prohlášení mezinárodní Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír, které se konalo 11. – 14. října 2019 v Bratislavě.
17.10.2019