Tisková konference na téma:"Hospic jako alternativa dystanazie i eutanazie"

Tisková konference se koná ve čtvrtek 25.1.2001 od 11.00 hodin v kapitulní síní kostela u Křížovníků (Platnéřská 4, Praha 1).
Publikováno: 25. 1. 2001 2:00

Praha: Sdružení pro podporu domácí péče a hospicového hnutí Ecce Homo pořádá tiskovou konferenci na téma: "Hospic jako alternativa dystanazie i eutanazie". Tisková konference se koná ve čtvrtek 25.1.2001 od 11.00 hodin v kapitulní síní kostela u Křížovníků (Platnéřská 4, Praha 1). V dnešní medicíně se často projevuje přetechnizovaný a odlidštěný přístup k člověku. Ten někdy není chápán jako jedinečná bytost a jeho život není chápán jako dar. Sdružení Ecce Homo chce na tyto trendy reagovat a nabízet alternativní řešení. Na otázky novinářů bude odpovídat předsedkyně sdružení MUDr. Marie Svatošová, PhDr. Václav Filec (Ministerstvo zdravotnictví), Ing. Miroslav Wajsar (ředitel Hospice Anežky České), MUDr. František Pražák (Hospic sv. Štěpána Litoměřice, který bude otevřen 2.2.2001) a Bc. Monika Marková (zdravotní sestra s pětiletými zkušenostmi z prvního českého hospice). Pro účastníky tiskové konference jsou připraveny dvě knižní publikace o hospicích.

Související články

Další aktuality

Homilie arcibiskupa Jana Graubnera z poutní mše svaté ve Staré Boleslavi

Přinášíme homilii pražského arcibiskupa a předsedy ČBK Mons. Jana Graubnera, kterou pronesl 28. září při příležitosti svátku svatého Václava během poutní mše svaté ve Staré Boleslavi.
29.09.2022

Ve Staré Boleslavi si lidé připomněli poutní mší svatého Václava

Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí si dnes lidé poutní mší, kterou vyvrcholila Národní svatováclavská pouť, připomněli odkaz českého patrona svatého Václava. Nedaleko kostela, kde byl před 1087 lety kníže zavražděn, se mše v silném vytrvalém dešti účastnily stovky lidí schovaných pod deštníky a v pláštěnkách. Bohoslužbu sloužil pražský arcibiskup Jan Graubner, koncelebrovali apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo, čeští a moravští biskupové a řada kněží.
29.09.2022

Červená středa 2022 – postavme se za svou víru!

Budovy nasvícené na červeno, lidé se svíčkami v ulicích, všichni propojení modlitbou či jinou připomínkou za ty, kteří trpí ve světě pro svou víru. Více než 130 farností, sborů a synagog se v loňském roce zapojilo k mezinárodní iniciativě Červená středa, která se v České republice letos pořádá již pátým rokem, a to 23. listopadu 2022.
28.09.2022

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022