Itálie má bránit křesťanské hodnoty v Evropě

V projevu ke Stálé radě CEI Ruini řekl: "V evropských souvislostech se musíme odvážně a bez váhání zastávat hodnot, které jsou v naší zemi zvlášť zakořeněny".
Publikováno: 26. 1. 2001 12:00

Řím (I)/KAP: Předseda Italské biskupské konference (CEI) kardinál Camillo Ruini vyzval Itálii, aby vystupovala v budoucím společném evropském domě jako ochránce křesťanských hodnot. V projevu ke Stálé radě CEI Ruini řekl: "V evropských souvislostech se musíme odvážně a bez váhání zastávat hodnot, které jsou v naší zemi zvlášť zakořeněny". To však nezmenšuje úsilí o vytvoření společného evropského domu, zdůraznil dále kardinál. Ostrými slovy předseda CEI kritizoval v nedávné době v Německu a Holandsku přijaté zákony, které stále více staví soužití osob žijících společně bez uzavření sňatku na roveň manželství. Přijetí těchto zákonů signalizuje, že v některých zemích Evropy získávají převahu názory, které se distancují od pojetí, podle něhož manželství a rodina tvoří základ společnosti.

Související články

Další aktuality

Pražské křížové cesty pod širým nebem

V postní době organizuje několik pražských farností pobožnost křížové cesty pod širým nebem. Níže naleznete více informací, pokud byste se chtěli připojit.
27.02.2020

Komunikace s lidmi bez domova - lektorka Mgr. Leona Martinková

Oslovují Vás lidé bez domova s žádostí o pomoc? Cítíte výčitku, když jejich požadavkům vyhovíte i nevyhovíte? Leží Vám chudí na srdci a zároveň pochybujete o účinné pomoci? Jaké je skutečné poslání kněze ve vztahu k lidem bez domova?
27.02.2020

Papežská akademie pro život připravuje etické směrnice v oblasti umělé inteligence

„Správný algoritmus? Umělá inteligence: etika, zákon a zdraví“ – tak je nadepsán workshop organizovaný Papežskou akademií pro život, který bude probíhat v příštích dvou dnech (26. – 27. února) v Nové synodní aule ve Vatikánu. 28. února jej uzavře podpis apelu „Rome Call for AI Ethics“, jenž bude následně předložen papeži Františkovi.
27.02.2020

Papež: Půst je umění odříkat se marností a nadbytku

Na Svatopetrském náměstí se zrána sešlo asi 20 tisíc lidí na generální audienci. Byla zahájena čtením z Lukášova evangelia (Lk 4,1), které podává, jak Duch vodil Ježíše po čtyřicet dní pouští a ďábel ho pokoušel. Papež František věnoval svoji katechezi začátku postní doby.
26.02.2020

Postní dobu zahájí papež František na Aventinu

Podle dávné tradice zahajuje papež postní dobu na římském Aventinu. Liturgie popeleční středy začne dnes v benediktinské bazilice sv. Anselma a bude pokračovat procesím do baziliky sv. Sabiny. Ve čtvrtek bude papež zpovídat kněze v Lateránské bazilice.
26.02.2020