Setkání katechetů královehradecké diecéze

Hlavní důraz bude položen na důležitost Božího slova a na náš vztah k němu na prahu nového tisíciletí.
Publikováno: 26. 1. 2001 12:00

Hradec Králové: Setkání katechetů královéhradecké diecéze se uskuteční v sobotu 27. ledna v Hradci Králové. Hlavní důraz bude položen na důležitost Božího slova a na náš vztah k němu na prahu nového tisíciletí. Program zahájí v 9.00 hodin diecézní biskup Dominik Duka, OP. Hlavní přednášku na téma: "Biblické příběhy ve výuce náboženství" pronese PhDr. Ludmila Muchová, vedoucí Katedry náboženské pedagogiky na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Budou předvedeny rovněž praktické ukázky této katechetické metody s aktivním zapojením posluchačů. Setkání se uskuteční v budově Nového Adalbertina na Velkém náměstí v Hradci Králové. Účastníci nemusejí být předem přihlášeni (pokud nemají zájem o oběd). V královéhradecké diecézi působí nyní 210 katechetek a katechetů.

Související články

Další aktuality

Papež na kanonizační mši: Nechť jsou noví svatí vlídným světlem v šeru světa

Papež František dnes na svatopetrském náměstí celebroval mši, při které bylo kanonizováno 5 nových svatých. Jsou jimi kardinál John Newman a 3 řeholnice a 1 terciářka - Giuseppina Vanniniová, Marie Tereza Chiramel Mankidiyanová, Dulce Lopes Pontesová a Markéta Baysová. Ve své homilii papež reflektoval „pouť víry“ podle evangelia sv. Lukáše.
13.10.2019

Noví světci: Markéta Baysová - “svatá od vedle”

Poslední z pěti nových světců je švýcarská františkánská terciářka Markéta Baysová, která žila v 19. století. Tato aktivní zasvěcená laička pracovala jako švadlena a katechetka, chudé nazývala Božími vyvolenými a byla jim láskyplnou přítelkyní.
12.10.2019

Kanonizace Johna Newmana - rozhovor s mediálním koordinátorem Jackem Valerou

Přinášíme vám překlad rozhovoru s mediálním koordinátorem kanonizačního procesu Johna Henry Newmana, kterým je zakladatel mediální sítě Catholic Voices Jack Valero.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Utvářet církev s domorodou tváří

Dnes se uzavřel první týden synody o Amazonii. Během sobotního dopoledne její účastníci projednávali zejména témata spojené s pastorační praxí v tomto regionu. Před novináře pak předstoupili sestra Zully Riosa Rojas Quispe z Peru, ekvádorský biskup Rafael Cob Garcia, brazilský jáhen Francisco Andrade de Lima a brazilský biskup Adriano Ciocca Vasino.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Musíme se posunout od pastoračních návštěv k pastorační přítomnosti

Pátým dnem pokračovala zvláštní biskupská synoda o Amazonii ve Vatikánu. Shromáždění biskupů dnes probíralo témata týkající se prosazování integrální ekologie v panamazonském regionu a situace původních obyvatel a v neposlední řadě se zabývalo úskalími pastorační činnosti v této oblasti. Před novináře pak předstoupili čtyři účastníci synody, mezi nimi mexický arcibiskup Carlos Aguiar Retes, brazilští arcibiskupové Pedro Brito Guimarâes a Joaquín Pertíñez Fernández a sestra Birgit Weilerová z kongregace Suore Missionarie Mediche.
11.10.2019