Setkání katechetů královehradecké diecéze

Hlavní důraz bude položen na důležitost Božího slova a na náš vztah k němu na prahu nového tisíciletí.
Publikováno: 26. 1. 2001 11:00

Hradec Králové: Setkání katechetů královéhradecké diecéze se uskuteční v sobotu 27. ledna v Hradci Králové. Hlavní důraz bude položen na důležitost Božího slova a na náš vztah k němu na prahu nového tisíciletí. Program zahájí v 9.00 hodin diecézní biskup Dominik Duka, OP. Hlavní přednášku na téma: "Biblické příběhy ve výuce náboženství" pronese PhDr. Ludmila Muchová, vedoucí Katedry náboženské pedagogiky na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Budou předvedeny rovněž praktické ukázky této katechetické metody s aktivním zapojením posluchačů. Setkání se uskuteční v budově Nového Adalbertina na Velkém náměstí v Hradci Králové. Účastníci nemusejí být předem přihlášeni (pokud nemají zájem o oběd). V královéhradecké diecézi působí nyní 210 katechetek a katechetů.

Související články

Další aktuality

Homilie arcibiskupa Jana Graubnera z poutní mše svaté ve Staré Boleslavi

Přinášíme homilii pražského arcibiskupa a předsedy ČBK Mons. Jana Graubnera, kterou pronesl 28. září při příležitosti svátku svatého Václava během poutní mše svaté ve Staré Boleslavi.
29.09.2022

Ve Staré Boleslavi si lidé připomněli poutní mší svatého Václava

Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí si dnes lidé poutní mší, kterou vyvrcholila Národní svatováclavská pouť, připomněli odkaz českého patrona svatého Václava. Nedaleko kostela, kde byl před 1087 lety kníže zavražděn, se mše v silném vytrvalém dešti účastnily stovky lidí schovaných pod deštníky a v pláštěnkách. Bohoslužbu sloužil pražský arcibiskup Jan Graubner, koncelebrovali apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo, čeští a moravští biskupové a řada kněží.
29.09.2022

Červená středa 2022 – postavme se za svou víru!

Budovy nasvícené na červeno, lidé se svíčkami v ulicích, všichni propojení modlitbou či jinou připomínkou za ty, kteří trpí ve světě pro svou víru. Více než 130 farností, sborů a synagog se v loňském roce zapojilo k mezinárodní iniciativě Červená středa, která se v České republice letos pořádá již pátým rokem, a to 23. listopadu 2022.
28.09.2022

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022