Tomáš Halík intervenuje za Pilipa a Bubeníka v kongresu USA

Halík využil setkání s několika představiteli Kongresu USA k osobni intervenci za I. Pilipa a J. Bubeníka, kteří jsou zadržováni na Kubě. Setká se v této věci rovněž s vedením Helsinského výboru, který dohlíží na dodržování lidských práv ve světě.
Publikováno: 26. 1. 2001 17:00

Washington (USA): Prezident České křesťanské akademie prof. Tomáš Halík pobývá na pracovní návštěvě USA. V tomto týdnu přednášel na Kalvínově univerzitě ve státě Michigan, vystoupil v americké televizi a absolvoval několik tiskových konferencí a setkání s významnými představiteli amerického politického, akademického a náboženského života, nadací a nevládních organizací. Prof. Halík využil setkání s několika představiteli Kongresu USA k osobni intervenci za I. Pilipa a J. Bubeníka, kteří jsou zadržováni na Kubě. Setká se v této věci rovněž s vedením Helsinského výboru, který dohlíží na dodržování lidských práv ve světě.

Související články

Další aktuality

Podpořme zaměstnávání handicapovaných dívek

Dívčí katolická střední škola Praha handicapované dívky nejen vzdělává, ale rovněž i zaměstnává – ve školní chráněné dílně Inspirace. Prosíme, podpořte nebo svým známým doporučte kampaň na Startovači zaměřenou právě na pomoc zaměstnávání handicapovaných dívek a žen. Zde: https://www.startovac.cz/projekty/inspirace-pro-tebe/ Děkujeme!!!
27.01.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 27. ledna do 2. února 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
27.01.2020

Prohlášení předsednictva Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) a předsedy Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie (COMECE) k 75. výročí osvobození německého nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau.

27.01.2020

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020