Tomáš Halík intervenuje za Pilipa a Bubeníka v kongresu USA

Halík využil setkání s několika představiteli Kongresu USA k osobni intervenci za I. Pilipa a J. Bubeníka, kteří jsou zadržováni na Kubě. Setká se v této věci rovněž s vedením Helsinského výboru, který dohlíží na dodržování lidských práv ve světě.
Publikováno: 26. 1. 2001 17:00

Washington (USA): Prezident České křesťanské akademie prof. Tomáš Halík pobývá na pracovní návštěvě USA. V tomto týdnu přednášel na Kalvínově univerzitě ve státě Michigan, vystoupil v americké televizi a absolvoval několik tiskových konferencí a setkání s významnými představiteli amerického politického, akademického a náboženského života, nadací a nevládních organizací. Prof. Halík využil setkání s několika představiteli Kongresu USA k osobni intervenci za I. Pilipa a J. Bubeníka, kteří jsou zadržováni na Kubě. Setká se v této věci rovněž s vedením Helsinského výboru, který dohlíží na dodržování lidských práv ve světě.

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
18.10.2019

Apoštolský vikář Aleppa: Turci napadli region s mučednickou minulostí

Mučednickou minulost regionu na turecko-syrské hranici připomíná také apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Kazen. Jak říká v rozhovoru pro Vatican News, Kurdové nejsou jedinou obětí tureckého útoku.
18.10.2019

John Henry Newman: Světec pro dnešní dobu

Papež František v neděli 13. října v Římě svatořečil Johna Henryho Newmana (1801–1890). Nový světec prožil téměř celé 19. století, první polovinu svého života jako anglikán a druhou polovinu jako katolík. Byl knězem, oblíbeným kazatelem, spisovatelem a význačným teologem obou církví. Ačkoli žil už před delší dobou, stále má dnešním lidem co říct, jak to dosvědčuje také následujících devět oblastí, které nastínil Jack Valero, koordinátor Výboru pro Newmanovu kanonizaci zodpovědný za tisk a média.
18.10.2019

Beatifikační proces Chiary Lubichové postupuje do Vatikánu

Beatifikační proces zakladatelky hnutí fokokoláre Chiary Lubichové vstupuje do druhého stupně. V neděli 10. listopadu bude v katedrále sv. Petra ve Frascati u Říma zakončena diecézní fáze procesu. Pokračovat bude ve Vatikánu, na Kongregaci pro svatořečení.
17.10.2019

Justitia et Pax: Žít společně v Evropě - poučení ze Slovenska

Zveřejňujeme text závěrečného prohlášení mezinárodní Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír, které se konalo 11. – 14. října 2019 v Bratislavě.
17.10.2019