V Portu se sejde společná komise vůdčích představitelů evropských křesťanských církví

Vůdčí představitelé křesťanských církví budou v Portu jednat o rozšíření spolupráce.
Publikováno: 26. 1. 2001 13:00

ŽENEVA/ST: GALLEN- Společná komise Konference evropských církví (CEC) a Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) se sejde v portugalském Portu 26. až 29. ledna 2001. Jednání dvanáctičlenné komise budou předsedat prezidenti obou organizací metropolita Jerémie z pařížského ekumenického patriarchátu (CEC) a pražský arcibiskup Miloslav kardinál Vlk (CCEE). Společná komise má za cíl prohlubovat spolupráci mezi křesťanskými církvemi v Evropě.

Na programu jednání bude druhá verze návrhu dokumentu Charta Oecumenica, který by měl upravovat vztahy mezi všemi členskými evropskými církvemi v následujících letech. První návrh dokumentu byl připomínkován ve všech církvích a biskupských konferencích, a po té upraven ve světle vzniklých připomínek. Očekává se, že Společná komise tento druhý návrh schválí, aby byl předmětem diskuse na ekumenickém Setkání milénia, které je plánováno do francouzkého Štrasburku na 17. až 22. dubna 2001. Dalšími body jednání Společné komise v Portu budou aktivity církví při stabilizaci situace v jihovýchodní Evropě, stav vztahů s islámem a spolupráce na společném projektu o násilí a obchodu se ženami v Evropě.  

Související články

Další aktuality

Pražské křížové cesty pod širým nebem

V postní době organizuje několik pražských farností pobožnost křížové cesty pod širým nebem. Níže naleznete více informací, pokud byste se chtěli připojit.
27.02.2020

Komunikace s lidmi bez domova - lektorka Mgr. Leona Martinková

Oslovují Vás lidé bez domova s žádostí o pomoc? Cítíte výčitku, když jejich požadavkům vyhovíte i nevyhovíte? Leží Vám chudí na srdci a zároveň pochybujete o účinné pomoci? Jaké je skutečné poslání kněze ve vztahu k lidem bez domova?
27.02.2020

Papežská akademie pro život připravuje etické směrnice v oblasti umělé inteligence

„Správný algoritmus? Umělá inteligence: etika, zákon a zdraví“ – tak je nadepsán workshop organizovaný Papežskou akademií pro život, který bude probíhat v příštích dvou dnech (26. – 27. února) v Nové synodní aule ve Vatikánu. 28. února jej uzavře podpis apelu „Rome Call for AI Ethics“, jenž bude následně předložen papeži Františkovi.
27.02.2020

Papež: Půst je umění odříkat se marností a nadbytku

Na Svatopetrském náměstí se zrána sešlo asi 20 tisíc lidí na generální audienci. Byla zahájena čtením z Lukášova evangelia (Lk 4,1), které podává, jak Duch vodil Ježíše po čtyřicet dní pouští a ďábel ho pokoušel. Papež František věnoval svoji katechezi začátku postní doby.
26.02.2020

Postní dobu zahájí papež František na Aventinu

Podle dávné tradice zahajuje papež postní dobu na římském Aventinu. Liturgie popeleční středy začne dnes v benediktinské bazilice sv. Anselma a bude pokračovat procesím do baziliky sv. Sabiny. Ve čtvrtek bude papež zpovídat kněze v Lateránské bazilice.
26.02.2020