Položení základního kamene

Položení základního kamene a zahájení stavby "Domu Bible" se koná 6.2.2001 v 10.00 hodin v Praze.
Publikováno: 2. 2. 2001 21:00

Praha: Slavnostní položení základního kamene a zahájení stavby "Domu Bible" se uskuteční v úterý 6. února v 10.00 hodin na nároží pražských ulic Náhorní a Střelničná (Praha 8 - Kobylisy). Základní kámen, který pochází z Jeruzaléma, je darem státu Izrael. Slavnosti se zúčastní také izraelská velvyslankyně Erella Hadarová, ředitel pořádající České biblické společnosti (ČBS) ThDr. Jiří Lukl, pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk, představitelé křesťanských církví nekatolických tradic, zástupce Prahy 8 a další hosté.

Dům Bible by měl být vystavěn přibližně za rok; s rozpočtem přes 20 milionů Kč. Bude sloužit všem zájemcům o Bibli - z církví, škol i široké veřejnosti. V objektu bude umístěna stálá výstava o vzniku "Knihy knih", studijní knihovna, prodejna, expediční sklad, technické zázemí pro překladatele Bible a provozní místnosti ČBS, která je majitelem pozemku.

Související články

Další aktuality

Charita pomáhá obětem bojů z Náhorního Karabachu

Až 20 tisíc obyvatel Náhorního Karabachu muselo opustit své domovy kvůli probíhajícímu ozbrojenému konfliktu, který se rozhořel mezi Arménií a Ázerbájdžánem o nadvládu nad tímto územím. Charita Česká republika proto posílá na pomoc běžencům, kteří se uchýlili do Arménie, 5 tisíc eur (přes 130 tisíc Kč) ze svého krizového fondu. Peníze budou předány naší sesterské Charitě Arménie, která v oblasti poskytuje pomoc lidem v nouzi.
30.10.2020

Slovo brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho ke slavnosti Všech svatých

U příležitosti nedělní slavnosti Všech svatých vám přinášíme video a pastýřský list brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho „Všichni jsme na cestě ke svatosti“.
30.10.2020

Dialog katolické církve s judaismem se rozvíjí již pětapadesát let

Před pětapadesáti lety byla zveřejněna koncilní deklarace o poměru církve k nekřesťanským náboženstvím Nostra Aetate, která zahájila oficiální dialog katolické církve s judaismem. Kardinál Kurt Koch, zodpovědný za ekumenický a meziboženský dialog, který předsedá Komisi pro náboženské vztahy s judaismem, v této souvislosti zaslal list Mezinárodnímu židovskému výboru pro mezináboženské konzultace (IJCIC), tedy partneru, který ze strany judaismu vede dialog se Svatým stolcem a který odpověděl vlastním poselstvím.
30.10.2020

K brutálnímu útoku v Nice: Papež nablízku truchlícím

„Papež byl informován o situaci a je nablízku truchlícímu katolickému společenství,“ čteme ve vatikánském tiskovém prohlášení k teroristickému útoku, při němž ve čtvrtek ráno v katedrále Notre-Dame v Nice třiadvacetiletý islamista zabil tři lidi a několik dalších zranil..
30.10.2020

Františkův sen o Evropě

Papež František v dopise vatikánskému státnímu sekretáři, kardinálu Pietru Parolinovi, připomíná historii a hodnoty evropského kontinentu a vyslovuje své přání o bratrství a solidaritě mezi národy v době, která je poznamenaná individualistickými tendencemi. Dopis byl napsán k příležitosti 40. výročí vzniku Komise episkopátů Evropských společenství (COMECE), 50. výročí ustanovení diplomatických vztahů mezi Svatým stolcem a Evropskou unií a 50. výročí přítomnosti Svatého stolce jako stálého pozorovatele při Radě Evropy.
30.10.2020