Charita zaslala dalších 250 tisíc Kč do Indie

Dalších 250 tisíc Kč zaslala 5.2.2001 Česká katolická charita na humanitární pomoc do Indie.
Publikováno: 6. 2. 2001 19:00

Praha: Sdružení Česká katolická charita (ČKCH) odeslalo 5.2. do Indie již druhý obnos ve výši čtvrt milionu Kč na nákup potravin a léků. Finanční prostředky pocházejí od českých dárců, kteří přispěli na charitní konto "Pomoc Indii". Příjemcem částky je nevládní partnerská organizace Caritas India, která se - podobně jako řada dalších humanitárních organizací - snaží pomoci v oblasti, kterou 26.1.2001 zasáhlo ničivé zemětřesení.

"Vzhledem k rozsahu katastrofy bude Indie jednou z priorit, které se budeme dlouhodobě věnovat," uvedl generální sekretář sdružení ČKCH Jaroslav Kopřiva. "Jsme připraveni přispět i další pomocí. Nabídli jsme např. zásilku léků v hodnotě několika milionů korun. Nyní čekáme na odezvu indické strany, zda mají o tyto léky zájem a jsou schopni zásilku převzít." První část finanční pomoci ve výši 250.000 Kč, zaslala ČKCH do Indie již 30. ledna (viz zpráva TS ČBK č. 000126 z 2.2.2001.) Na charitním kontě zřízeném k tomuto účelu se do 5.2. sešlo od českých dárců již přes 300.000 Kč. 

Číslo konta "Pomoc Indii": 101 101 7777/5500 u Raiffeisenbank Praha 1, Vodičkova 38, variabilní symbol 107 - Indická republika.

V zemětřesením postižené oblasti na západě Indie operuje skupina pracovníků členských organizací Caritas Internationalis (CI), aby získala přehled o možnosti konkrétní účinné pomoci. Tým navštívil Ahmedabad-Bhuj a okolní vesnice. Jeho pracovníci průběžně informují celosvětovou síť národních Charit. Jednotlivé členské organizace CI již přispěly na pomoc Indii částkou přesahující 1,5 milionu USD.

Podle zpráv Caritas India, jsou v postižené oblasti zapotřebí zejména základní potřeby (stanový materiál s podpěrami, přikrývky, potraviny a voda, syntetické kontejnery na vodu, šaty, cyklonové lampy, toaletní potřeby včetně mýdla), léky (zejména antibiotika, léky proti bolestem, obvazový materiál, masky rukavice, oční kapky, infúzní sety, vitaminové tablety) a dezinfekční přípravky (DDT, fenol, chlorové vápno a chlorové přípravky aj.). Pro komunikaci a transport jsou zapotřebí také automobily, přenosné počítače s možností odesílání e-mailů a mobilní telefony.

Finanční pomoc a potřebný materiál zaslaly nebo přislíbily vlády mnoha zemí (Rusko, Německo, USA, Evropská unie, Švýcarsko, Turecko, Izrael a další). Indická centrální vláda vyhlásila, že veškerý dovezený materiál je osvobozen od cla; výdaje vzniklé s příjmem finančních částek jsou bez poplatků.

Kontakt: Jan Oulík, tiskové odd. ČKCH, mobil: 0603/89 59 84.

Související články

Další aktuality

Papež přijal křesťany, kteří uprchli z Afghánistánu

Vatikán. Před středeční generální audiencí se papež František setkal s asi patnácti lidmi, včetně sedmi dětí, kteří mu vyprávěli o svém útěku z Afgánistánu do Itálie: „Čtyři dny a noci jsme byli zavření ve sklepě ze strachu, že nás zatknou.“ Zprávu o setkání přináší dnešní vydání deníku Svatého stolce, L´Osservatore Romano.
23.09.2021

Pavel Svoboda: Svoboda vyznání se týká každého člověka, i nevěřícího

Pavel Svoboda je bývalým europoslancem za KDU-ČSL, expertem na evropské právo a „otcem“ Červené středy v České republice. Mezinárodní akce Červená středa se letos v České republice uskuteční již počtvrté, a to 24. listopadu, kdy se po celé zemi, ale také ve světě, rozsvítí načerveno stovky budov, modliteben a kostelů. Proč si pronásledované pro víru připomínáme a odkud se tato připomínka vzala?
23.09.2021

Celostátní akce Den Charity začala. Předvedeme vám, co umíme

Oslavme to spolu! V těchto dnech probíhá série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Dny otevřených dveří, kulturní akce, či bohoslužby se konají od začátku září a pokračují i během října. „Máme čím se pochlubit, ale bez zájemců, příznivců a dárců, kteří nás podporují, bychom svoji práci dělat nemohli,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo a předem děkuje návštěvníkům akcí za dodržení všech platných bezpečnostních pravidel.
23.09.2021

Arcibiskup Gänswein: Emeritní papež se stále aktivně podílí na životě církve

Emeritní papež Benedikt XVI. se i nadále aktivně podílí na životě církve, uvedl pro německou redakci Vatikánského rozhlasu jeho osobní sekretář. Arcibiskup Georg Gänswein byl jedním z přednášejících na letošním setkání kruhu nových studentů Josepha Ratzingera, které se zabývalo vykoupením a Božím příslibem spásy.
23.09.2021

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021