Kardinál Vlk na Pasovské univerzitě

Kardinál Miloslav Vlk se dnes (8.2.) v Pasově zúčastnil slavnostního předání čestného doktorátu prefektovi Kongregace pro katolickou výchovu v Římě kardinálu Zenonu Grocholewskimu.
Publikováno: 8. 2. 2001 20:00

Pasov (D): Pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk navštívil dnes (8.2.) bavorský Pasov. Kardinál Vlk se zde zúčastnil slavnostního předání čestného doktorátu, který od Teologické fakulty Pasovské univerzity obdržel prefekt Kongregace pro katolickou výchovu v Římě kardinál Zenon Grocholewski.

Mons. Grocholewski je jedním z nedávno nově jmenovaných kardinálů. Kardinál Vlk, který je Velkým kancléřem Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, chce tohoto setkání využít i k rozhovorům na témata společného zájmu.

V roce 1993 udělila Teologická fakulta Pasovské univerzity čestný doktorát rovněž kardinálu Miloslavu Vlkovi.

Související články

Další aktuality

75. výročí biskupského svěcení Josefa kardinála Berana

Před 75 lety, 8. prosince 1946, přijal v katedrále sv. Víta v Praze biskupské svěcení kardinál Josef Beran, 33. arcibiskup pražský a primas český. Byl politickým vězněm nacismu i komunismu. Poslední roky svého života prožil jako vyhnanec ve Vatikánu, kde také 17. května 1969 zemřel.
08.12.2021

Papež František: Buďme pokorní jako Panna Maria

Před modlitbou Anděl Páně u příležitosti slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie vyzval papež František věřící, aby byli podobní Marii ve své pokoře a v blízkosti u Boha.
08.12.2021

Katolický týdeník: Smíření v rodině

Smiřovat se učíme odmala. Pokud žijeme v manželství a chceme, aby náš vztah za něco stál, musíme v této disciplíně dosáhnout téměř mistrovské úrovně. A bez usmiřování se neobejdou ani řeholní komunity či širší rodiny. Jak ale na to? Vždyť přiznat před druhým chybu a poprosit o odpuštění je dřina.
08.12.2021

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2021

Modleme se, abychom po vzoru Marie stavěli úděl živých lidí nad ideologie a jednali rychle ve prospěch těch, kteří trpí.
08.12.2021

Předvánoční Dárek Jam pro maminky s dětmi a lidi v nouzi

Benefice pro maminky s dětmi z azylového domu a další lidi v nouzi proběhne formou on-line přenosu v úterý 14. 12. 2021 od 19h. Tradiční akce Dárek Jam iniciovaná ostravskými hudebníky přinese divákům pestrý hudební program i možnost veřejnosti materiálně nebo finančně podpořit klienty služeb Charity Ostrava.
08.12.2021