Oslava Světového dne nemocných v Hradci Králové

Oslava Světového dne nemocných v Hradci Králové proběhne 11.2. v královéhradecké Fakultní nemocnici za účasti biskupa Dominika Duky.
Publikováno: 8. 2. 2001 20:00

Hradec Králové: Mši v královéhradecké Fakultní nemocnici (posluchárna Neurochirurgické kliniky, 4. p.) - u příležitosti Světového dne nemocných - bude celebrovat královéhradecký biskup Dominik Duka v neděli 11. února v 15.45 hodin. Před bohoslužbou biskup navštíví pacienty. Od 17.15 hodin se uskuteční neformální setkání s profesory, lékaři a ošetřujícím personálem Fakultní nemocnice na oddělení Klinické biochemie. Spolupořadatelem tohoto setkání je Kolegium katolických lékařů v Hradci Králové.

V Hradci Králové jsou nemocniční duchovní péčí pověřeni dva kněží a jeden pastorační asistent. Bohoslužby ve Fakultní nemocnici se konají denně v 15.45 hodin kromě soboty, kdy mše začíná v 9.30 hodin.

Plné znění "Poselství papeže Jana Pavla II. ke Světovému dni nemocných 11. února 2001" najdete na internetové adrese www.cirkev.cz v rubrice "Dokumenty".

Související články

Další aktuality

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 5. Pavel Svoboda: Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 5. video: Pavel Svoboda (předseda správní rady IKDP): Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?
19.10.2021

Katolický týdeník: Pomáhají nést tíhu ztráty

Co se skrývá za souslovím perinatální hospic a komu či jak zařízení Dítě v srdci slouží, popisuje jeho ředitelka Alena Peremská.
19.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 4. P. Stanislav Přibyl: Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 4. video: P. Stanislav Přibyl (generální sekretář České biskupské konference): Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?
19.10.2021

V Píšti přijali zvon, vrací se z Německa jako symbol smíření

Česky, německy a polsky pozdravil poutníky biskup Martin David na začátek mše svaté, která se v sobotu 16. října stala důležitým momentem projektu Zvony míru a pokoje pro Evropu. Spolu s biskupem rottenbursko-stuttgartské diecéze Gebhardem Fürstem přivítal zvon, který z Píště zmizel rok před koncem druhé světové války. Namísto roztavení pro zbrojařské účely se ale dočkal příměří a od 50. let vyzváněl na věži kostela v městečku Grötzingen. V tamní věži visel vedle dalšího zvonu z válečné kořisti – z polského Fromburku.
19.10.2021

K Panně Marii, rozvazující uzly, se obracejí věřící z celého světa

Věřící v německém Augšpurku očekávají opětovné otevření kostela, který uchovává originál barokního obrazu Panny Marie, rozvazující uzly. Úctu k této Matce, která „svou vírou a poslušností rozuzlila to, co Eva zauzlila svou neposlušností a nevěrou“ (sv. Irenej), rozšířil v Argentině a jižní Americe vůbec někdejší mladý jezuita, Jorge Mario Bergoglio, současný papež František.
19.10.2021