Světový den nemocných se letos bude slavit v Sydney

IX. Světový den nemocných (SDN) se bude slavit v Sydney 11. února - v den památky Panny Marie Lurdské - s mottem "Nová evangelizace a důstojnost trpícího člověka".
Publikováno: 8. 2. 2001 21:00

Sydney (Austrálie)/ZENIT: IX. Světový den nemocných (SDN) se bude slavit v Sydney 11. února - v den památky Panny Marie Lurdské - s mottem "Nová evangelizace a důstojnost trpícího člověka". Duchovním středem oslav bude katedrála v Sydney, která je zasvěcena Panně Marii, Matce církve.

V sobotu 10.2. proběhne kongres věnovaný ústřednímu tématu, při němž zazní přednášky o církevních zdravotních systémech a organizaci pastorační péče o nemocné. Účast na kongresu potvrdilo 22 biskupů z Oceánie. V neděli 11.2. navštíví účastníci setkání pacienty sydneyských nemocnic. Na poslední přípravy dohlíží předseda Papežské rady pro pastoraci mezi zdravotníky arcibiskup Javier Lozano Barragán.

Plné znění "Poselství papeže Jana Pavla II. ke Světovému dni nemocných 11. února 2001" najdete na internetové adrese www.cirkev.cz v rubrice "Dokumenty".

Související články

Další aktuality

75. výročí biskupského svěcení Josefa kardinála Berana

Před 75 lety, 8. prosince 1946, přijal v katedrále sv. Víta v Praze biskupské svěcení kardinál Josef Beran, 33. arcibiskup pražský a primas český. Byl politickým vězněm nacismu i komunismu. Poslední roky svého života prožil jako vyhnanec ve Vatikánu, kde také 17. května 1969 zemřel.
08.12.2021

Papež František: Buďme pokorní jako Panna Maria

Před modlitbou Anděl Páně u příležitosti slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie vyzval papež František věřící, aby byli podobní Marii ve své pokoře a v blízkosti u Boha.
08.12.2021

Katolický týdeník: Smíření v rodině

Smiřovat se učíme odmala. Pokud žijeme v manželství a chceme, aby náš vztah za něco stál, musíme v této disciplíně dosáhnout téměř mistrovské úrovně. A bez usmiřování se neobejdou ani řeholní komunity či širší rodiny. Jak ale na to? Vždyť přiznat před druhým chybu a poprosit o odpuštění je dřina.
08.12.2021

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2021

Modleme se, abychom po vzoru Marie stavěli úděl živých lidí nad ideologie a jednali rychle ve prospěch těch, kteří trpí.
08.12.2021

Předvánoční Dárek Jam pro maminky s dětmi a lidi v nouzi

Benefice pro maminky s dětmi z azylového domu a další lidi v nouzi proběhne formou on-line přenosu v úterý 14. 12. 2021 od 19h. Tradiční akce Dárek Jam iniciovaná ostravskými hudebníky přinese divákům pestrý hudební program i možnost veřejnosti materiálně nebo finančně podpořit klienty služeb Charity Ostrava.
08.12.2021