Konference Ackermannovy obce v Praze

Konference Ackermannovy obce v ČR na téma "Kulturní mosty mezi Čechy a Němci - příklady z literatury a duchovních dějin" se koná v Praze ve dnech 9.-11. února.
Publikováno: 9. 2. 2001 20:00

Praha: Konference Ackermannovy obce (Ackermann-Gemeinde) v České republice se koná o nadcházejícím víkendu (9.-11.2.) v pražském hotelu Olympik (Sokolovská 138, Praha 8). 

Hlavní téma konference zní: "Kulturní mosty mezi Čechy a Němci - příklady z literatury a duchovních dějin". Účastníci se budou zabývat politickými a historickými otázkami česko-německých vztahů se vztahem k oblasti kultury a vzdělávání. Setkání bude uzavřeno společným slavením mše v křížovnickém kostele sv. Františka u Karlova mostu v neděli 11.2. v 11.00 hodin. Témata přednášek:

* Kulturní práce jako pojítko v česko-německém porozumění (Dr. Tomáš Kafka, Praha, Dr. Walter Rzepka, Mnichov)

* Svatí patroni a patronky Evropy (Dr. Johanna von Herzogenberg, Mnichov)

* Literární mosty (Dr. Burachovič, Karlovy Vary)

* Duchovní mosty (Mgr. Jan Kvapil, Ústí nad Labem)

* Církev a stát v odpovědnosti za Evropu (P. Mgr. Daniel Herman, Praha; Dr. Cyril Svoboda, Praha).

Ackermannova obec je křesťanské krajanské sdružení založené po 2. světové válce v Německu bývalými československými občany německé národnosti, kteří byli násilně donuceni opustit svou vlast. Vychází z křesťanských principů a od samého počátku se snaží o usmíření a spolupráci mezi našimi národy. Po listopadu 1989 bylo založeno sdružení Ackermann-Gemeinde v České republice, které dnes čítá několik set členů obou národností.

Související články

Další aktuality

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale hlava katolické církve neupřesnila. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.
23.10.2021

Ceny Celestýna Opitze za roky 2020 a 2021

V pátek 22. října 2021 byly v kostele sv. Šimona a Judy v Praze řádem milosrdných bratří uděleny Ceny Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné, a to za roky 2020 a 2021, oceněno tak bylo 6 laureátů.
23.10.2021

Roste počet laických misionářů

V souvislosti s misijní nedělí, která připadá na 24. října, předložilo Tiskové středisko Svatého stolce některé statistiky o působení církve ve světě.
22.10.2021

Setkali jsme se s Ježíšem, a proto hlásáme - 95. světový den misií

Tuto neděli církev oslaví 95. světový misijní den. Letos se bude konat pod heslem: "Potkali jsme Ježíše, a tedy hlásáme". Pojí se tentokrát s mnoha výročími spojenými s misijním působením církve, zejména s 200. výročím založení Papežských misijních děl.
22.10.2021

Povinnost nošení respirátorů na církevních akcích nadále platí

Od pondělí 25. října 2021 vstupují v platnost opatření, která se týkají ochrany dýchacích cest při hromadných akcích. Opět bude platit povinnost nosit respirátor ve vnitřních prostorech staveb, kde jsou přítomny alespoň 2 osoby vzdálené méně než 1,5 metru, pokud se nejedná o členy domácnosti a osoby při provádění autorského díla, tj. celebranta, kazatele, osoby přednášející biblická čtení, přímluvy, modlitby a podobně. Žalmisté a zpěváci doprovázející modlitbu či mši svatou nemusí mít respirátor po dobu zpěvu.
21.10.2021