Konference Ackermannovy obce v Praze

Konference Ackermannovy obce v ČR na téma "Kulturní mosty mezi Čechy a Němci - příklady z literatury a duchovních dějin" se koná v Praze ve dnech 9.-11. února.
Publikováno: 9. 2. 2001 21:00

Praha: Konference Ackermannovy obce (Ackermann-Gemeinde) v České republice se koná o nadcházejícím víkendu (9.-11.2.) v pražském hotelu Olympik (Sokolovská 138, Praha 8). 

Hlavní téma konference zní: "Kulturní mosty mezi Čechy a Němci - příklady z literatury a duchovních dějin". Účastníci se budou zabývat politickými a historickými otázkami česko-německých vztahů se vztahem k oblasti kultury a vzdělávání. Setkání bude uzavřeno společným slavením mše v křížovnickém kostele sv. Františka u Karlova mostu v neděli 11.2. v 11.00 hodin. Témata přednášek:

* Kulturní práce jako pojítko v česko-německém porozumění (Dr. Tomáš Kafka, Praha, Dr. Walter Rzepka, Mnichov)

* Svatí patroni a patronky Evropy (Dr. Johanna von Herzogenberg, Mnichov)

* Literární mosty (Dr. Burachovič, Karlovy Vary)

* Duchovní mosty (Mgr. Jan Kvapil, Ústí nad Labem)

* Církev a stát v odpovědnosti za Evropu (P. Mgr. Daniel Herman, Praha; Dr. Cyril Svoboda, Praha).

Ackermannova obec je křesťanské krajanské sdružení založené po 2. světové válce v Německu bývalými československými občany německé národnosti, kteří byli násilně donuceni opustit svou vlast. Vychází z křesťanských principů a od samého počátku se snaží o usmíření a spolupráci mezi našimi národy. Po listopadu 1989 bylo založeno sdružení Ackermann-Gemeinde v České republice, které dnes čítá několik set členů obou národností.

Související články

Další aktuality

Brněnské biskupství zve k zapojení do projektu Náš společný domov

Svatý František z Assisi řekl: „Příroda je krásná kniha, v níž k nám promlouvá Bůh a sděluje nám něco ze své krásy a dobroty.“ Aby i další generace „měly co číst“, zve Biskupství brněnské prostřednictvím svého Diecézního katechetického centra k zapojení do projektu Náš společný domov. Začíná 24. října 2020 a končí s rokem Laudato si´ 24. května. 2021.
20.10.2020

Otec Maccalli: My misionáři jsme nebezpeční…

"Misionáři přerušují spirálu násilí skrze odpuštění. Také já jsem nabídl odpuštění těm, kdo mne věznili,“ říká otec Maccalli, misionář unesený v Nigeru v 17. září roku 2018 a před deseti dny propuštěný v Mali na svobodu.
20.10.2020

Nový film o Likvidaci lepry

Lepra je nemoc, která zdaleka nepatří minulosti. Ještě dnes sužuje život mnoha lidem v chudých zemích. Nový dokumentární film o organizaci Likvidace lepry, která se bojem s touto obávanou nemocí zabývá, mohou zájemci zhlédnout na platformě Youtube.
20.10.2020

Bylo zveřejněno logo Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu

V pátek 16. října, který je také dnem výročí zvolení sv. Jana Pavla II. papežem, se konala virtuální prezentace nového loga nejbližších Světových dní mládeže v Lisabonu. Původně se SDM měly konat v roce 2022, ale v důsledku pandemie byly přesunuty na srpen 2023.
19.10.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
19.10.2020