"Světový klášter" u Bodamského jezera

V německém Radolfzellu u Bodamského jezera má vzniknout "světový klášter", v němž budou společně žít a pracovat příslušníci různých náboženství.
Publikováno: 14. 2. 2001 21:00

Mnichov (D)/KAP: V německém Radolfzellu u Bodamského jezera (Bodensee) je plánováno zřízení ojedinělého projektu - "světového kláštera", ve kterém společně žijí a pracují příslušníci různých náboženství. Projekt podporuje švýcarský teolog Hans Küng a jeho nadace "Světový étos" (Weltethos).

"Světový klášter" se má stát duchovním centrem, které bude otevřeno problémům naší doby, říká Hans Küng. Rada města Radolfzell má o tomto projektu definitivně rozhodnout 20. února.

Předpokládá se, že ve "světovém klášteře" bude žít a pracovat až deset duchovních různých náboženství nebo vědců ve společenství, které se bude podobat klášterní komunitě. Na stejném pozemku by měla stát akademie s hotelem, která bude pořádat semináře pro ty, kdo se zajímají o činnost "světového kláštera" nebo chtějí prožít několik dní klidu a duchovních podnětů.

V současnosti je v Radolfzellu k vidění putovní výstava na téma "Světová náboženství - světový mír - světový étos", kterou uspořádala Küngova nadace.

Související články

Další aktuality

Charita pomáhá obětem bojů z Náhorního Karabachu

Až 20 tisíc obyvatel Náhorního Karabachu muselo opustit své domovy kvůli probíhajícímu ozbrojenému konfliktu, který se rozhořel mezi Arménií a Ázerbájdžánem o nadvládu nad tímto územím. Charita Česká republika proto posílá na pomoc běžencům, kteří se uchýlili do Arménie, 5 tisíc eur (přes 130 tisíc Kč) ze svého krizového fondu. Peníze budou předány naší sesterské Charitě Arménie, která v oblasti poskytuje pomoc lidem v nouzi.
30.10.2020

Slovo brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho ke slavnosti Všech svatých

U příležitosti nedělní slavnosti Všech svatých vám přinášíme video a pastýřský list brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho „Všichni jsme na cestě ke svatosti“.
30.10.2020

Dialog katolické církve s judaismem se rozvíjí již pětapadesát let

Před pětapadesáti lety byla zveřejněna koncilní deklarace o poměru církve k nekřesťanským náboženstvím Nostra Aetate, která zahájila oficiální dialog katolické církve s judaismem. Kardinál Kurt Koch, zodpovědný za ekumenický a meziboženský dialog, který předsedá Komisi pro náboženské vztahy s judaismem, v této souvislosti zaslal list Mezinárodnímu židovskému výboru pro mezináboženské konzultace (IJCIC), tedy partneru, který ze strany judaismu vede dialog se Svatým stolcem a který odpověděl vlastním poselstvím.
30.10.2020

K brutálnímu útoku v Nice: Papež nablízku truchlícím

„Papež byl informován o situaci a je nablízku truchlícímu katolickému společenství,“ čteme ve vatikánském tiskovém prohlášení k teroristickému útoku, při němž ve čtvrtek ráno v katedrále Notre-Dame v Nice třiadvacetiletý islamista zabil tři lidi a několik dalších zranil..
30.10.2020

Františkův sen o Evropě

Papež František v dopise vatikánskému státnímu sekretáři, kardinálu Pietru Parolinovi, připomíná historii a hodnoty evropského kontinentu a vyslovuje své přání o bratrství a solidaritě mezi národy v době, která je poznamenaná individualistickými tendencemi. Dopis byl napsán k příležitosti 40. výročí vzniku Komise episkopátů Evropských společenství (COMECE), 50. výročí ustanovení diplomatických vztahů mezi Svatým stolcem a Evropskou unií a 50. výročí přítomnosti Svatého stolce jako stálého pozorovatele při Radě Evropy.
30.10.2020