"Světový klášter" u Bodamského jezera

V německém Radolfzellu u Bodamského jezera má vzniknout "světový klášter", v němž budou společně žít a pracovat příslušníci různých náboženství.
Publikováno: 14. 2. 2001 20:00

Mnichov (D)/KAP: V německém Radolfzellu u Bodamského jezera (Bodensee) je plánováno zřízení ojedinělého projektu - "světového kláštera", ve kterém společně žijí a pracují příslušníci různých náboženství. Projekt podporuje švýcarský teolog Hans Küng a jeho nadace "Světový étos" (Weltethos).

"Světový klášter" se má stát duchovním centrem, které bude otevřeno problémům naší doby, říká Hans Küng. Rada města Radolfzell má o tomto projektu definitivně rozhodnout 20. února.

Předpokládá se, že ve "světovém klášteře" bude žít a pracovat až deset duchovních různých náboženství nebo vědců ve společenství, které se bude podobat klášterní komunitě. Na stejném pozemku by měla stát akademie s hotelem, která bude pořádat semináře pro ty, kdo se zajímají o činnost "světového kláštera" nebo chtějí prožít několik dní klidu a duchovních podnětů.

V současnosti je v Radolfzellu k vidění putovní výstava na téma "Světová náboženství - světový mír - světový étos", kterou uspořádala Küngova nadace.

Související články

Další aktuality

Papež přijal křesťany, kteří uprchli z Afghánistánu

Vatikán. Před středeční generální audiencí se papež František setkal s asi patnácti lidmi, včetně sedmi dětí, kteří mu vyprávěli o svém útěku z Afgánistánu do Itálie: „Čtyři dny a noci jsme byli zavření ve sklepě ze strachu, že nás zatknou.“ Zprávu o setkání přináší dnešní vydání deníku Svatého stolce, L´Osservatore Romano.
23.09.2021

Pavel Svoboda: Svoboda vyznání se týká každého člověka, i nevěřícího

Pavel Svoboda je bývalým europoslancem za KDU-ČSL, expertem na evropské právo a „otcem“ Červené středy v České republice. Mezinárodní akce Červená středa se letos v České republice uskuteční již počtvrté, a to 24. listopadu, kdy se po celé zemi, ale také ve světě, rozsvítí načerveno stovky budov, modliteben a kostelů. Proč si pronásledované pro víru připomínáme a odkud se tato připomínka vzala?
23.09.2021

Celostátní akce Den Charity začala. Předvedeme vám, co umíme

Oslavme to spolu! V těchto dnech probíhá série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Dny otevřených dveří, kulturní akce, či bohoslužby se konají od začátku září a pokračují i během října. „Máme čím se pochlubit, ale bez zájemců, příznivců a dárců, kteří nás podporují, bychom svoji práci dělat nemohli,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo a předem děkuje návštěvníkům akcí za dodržení všech platných bezpečnostních pravidel.
23.09.2021

Arcibiskup Gänswein: Emeritní papež se stále aktivně podílí na životě církve

Emeritní papež Benedikt XVI. se i nadále aktivně podílí na životě církve, uvedl pro německou redakci Vatikánského rozhlasu jeho osobní sekretář. Arcibiskup Georg Gänswein byl jedním z přednášejících na letošním setkání kruhu nových studentů Josepha Ratzingera, které se zabývalo vykoupením a Božím příslibem spásy.
23.09.2021

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021