Páté výročí založení ostravsko-opavské diecéze

Páté narozeniny své diecéze bude oslavovat biskup František Lobkowicz s věřícími třemi způsoby.
Publikováno: 15. 2. 2001 17:00

Ostrava: Letos v květnu uplyne pět let od vzniku ostravsko-opavské diecéze. Tyto narozeniny bude biskup František Lobkowicz oslavovat se svou diecézí třemi způsoby: novénou k Duchu svatému v katedrále Božského Spasitele před slavností Seslání Ducha svatého, srpnovou diecézní poutí do Trzebnice k hrobu sv. Hedviky a svou osobní návštěvou ve všech jedenácti děkanátech. Prvním děkanátem, který biskup v rámci oslav navštívil (9.2.), byl děkanát Ostrava, kde je sídlo ostravsko-opavské diecéze.

Dopoledne zavítal biskup Lobkowicz do charitního Domu sv. Veroniky v Paskově, kde své poslední dny tráví lidé s onkologickými onemocněními. Biskup mohl nahlédnout např. do místnosti rozloučení, kde mohou příbuzní o samotě pobýt se zemřelým členem rodiny. Dále byla na programu návštěva stavby nového kostela v Krásném Poli a staveniště "vesničky soužití" v Ostravě-Muglinově, kde lze již vidět vybetonované základy budoucích domků pro české a romské rodiny. S biskupem se setkali také klienti Domu pokojného stáří v Ostravě-Heřmanicích.

Hlavním bodem dne v ostravském děkanátu bylo setkání při děkovné bohoslužbě v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci. Bohoslužby se účastnilo přibližně 500 věřících. Po mši se konala beseda, při níž biskup Lobkowicz představil své spolupracovníky z biskupství a odpovídal na otázky věřících. Ty zajímal mj. stav oprav kostela sv. Václava, počet kněží na území diecéze i program Diecézního centra mládeže pro chlapce ve věku 13ti let.

Dalším místem ostravsko-opavské diecéze, které biskup se svým týmem navštíví, bude 23. února děkanát Karviná.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019