Armáda spásy pomáhá v Salvadoru

Nové zemětřesení v Salvadoru způsobilo ještě větší tlak na personál i finanční zdroje Armády spásy (AS), která zde již za velmi náročných podmínek poskytovala humanitární pomoc.
Publikováno: 20. 2. 2001 20:00

Praha/Salvador: Nové zemětřesení v Salvadoru, které zanechalo 257 mrtvých, 2500 zraněných a zničilo 3500 domovů, způsobilo ještě větší tlak na personál i finanční zdroje Armády spásy (AS), která zde již za velmi náročných podmínek poskytovala humanitární pomoc. Aniž omezili práci ve stávajících čtyřech oblastních ubytovacích táborech, vydali se pracovníci AS do nově postižených oblastí, aby na místě posoudili potřeby a doručili pomoc. AS se ve svých záchytných střediscích stará o 3400 osob bez domova a buduje 60 dočasných domovů v horách státu Usulutan, které budou sloužit chudým rodinám, jejichž domy byly zničeny při předchozích otřesech.

Mezinárodní ústředí AS v Londýně obdrželo zprávu o dokončení primárního průzkumu potřeb v těžce zasažených vesnicích La Paz, Cuscatlan a San Vicente. Okamžitě bylo zasláno 500 krabic potravin a 500 zásobníků s vodou do zničené vesnice San Vincente. Koordinátor mezinárodních krizových služeb major Michael Olsen oznámil navázání kontaktu s mezinárodní humanitární organizací Food for the Hungry International, která poskytla AS okamžitý grant ve výši 30.000 USD na nákup dalších potravin. Vláda Hong Kongu přislíbila - prostřednictvím tamní AS - 385.000 USD na nákup potravin a léků. Pracovníci AS ve středoamerických zemích již dříve navrhli vybudování náhradního ubytování pro bezprizorní chudé rodiny z oblastí postižených zemětřesením. Poslední zemětřesení ještě zvýšilo naléhavost těchto plánů.

AS zahájila práci v Salvadoru v roce 1987, kdy reagovala na zemětřesení, které téměř srovnalo se zemí hlavní město San Salvador. "Reakce z celého světa na tyto rozsáhlé humanitární pohromy je úžasná. Je požehnáním vidět, že tolika lidem záleží na druhých", poznamenal major Olsen.

Příspěvky na humanitární pomoc v Salvadoru je možno zaslat prostřednictvím internetu na adrese www.salvationarmy.org.

Související články

Další aktuality

Pokračuje celková rekonstrukce opavské konkatedrály za 78 milionů

Až do prosince letošního roku bude probíhat oprava opavské konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie. Celková rekonstrukce za téměř 78 milionů korun zde začala v březnu loňského roku. Podařilo se nám podívat dovnitř kostela, který kompletně vyplnilo lešení.
04.08.2020

Pouť k Panně Marii Klokotské se bude letos konat od 13. do 16. srpna 2020

Letošní pouť k Panně Marii Klokotské bude nabitá bohatým duchovním programem. Konat se bude od čtvrtka 13. srpna do neděle 16. srpna.
04.08.2020

Vatikán: Zdravotní stav emeritního papeže Benedikta XVI. není znepokojující

Vatikánské tiskové středisko reagovalo na zprávy, které se objevily včera (3.8. 2020) v médiích ohledně zdravotního stavu emeritního papeže Benedikta XVI. Podle mluvčího Vatikánu není stav emeritního papeže znepokojující, i když Benedikt XVI. trpí bolestivou chorobou.
04.08.2020

Kéž vás uchvátí a vede Mariin příklad, napsal papež mladým do Medžugorje

Papež František zaslal list účastníkům festivalu mládeže (Mladifest) v Medžugorje. Toto setkání se koná každoročně ve dnech 1. – 6. srpna za účasti několika desítek tisíc lidí z více než stovky zemí. Letošní 31. ročník však probíhá za sanitárních restrikcí, tedy s podstatně menší účastí a hlavně po internetu. Nicméně, vůbec poprvé mu věnoval pozornost Petrův nástupce, který zaslal učastníkům zvláštní list prostřednictvím apoštolského nuncia v Bosně a Hercegovině, mons. Luigi Pezzuta, který jej přečetl během zahajovací ceremonie v sobotu v podvečer (1.8.).
03.08.2020

Biskup Bergoglio a eucharistický zázrak v Buenos Aires

Papež František ještě jako buenosaireský biskup schválil vědecké přešetření domnělého eucharistického zázraku, k němuž došlo v letech 1992-1996 a který bývá označován za „eucharistický zázrak z Buenos Aires“. Již jako kardinál pak vícekrát navštívil kostel Nejsvětější Panny Marie v centru argentinského hlavního města, který uchovává znamení tohoto divu, a vedl tam eucharistickou adoraci.
03.08.2020