Armáda spásy pomáhá v Salvadoru

Nové zemětřesení v Salvadoru způsobilo ještě větší tlak na personál i finanční zdroje Armády spásy (AS), která zde již za velmi náročných podmínek poskytovala humanitární pomoc.
Publikováno: 20. 2. 2001 20:00

Praha/Salvador: Nové zemětřesení v Salvadoru, které zanechalo 257 mrtvých, 2500 zraněných a zničilo 3500 domovů, způsobilo ještě větší tlak na personál i finanční zdroje Armády spásy (AS), která zde již za velmi náročných podmínek poskytovala humanitární pomoc. Aniž omezili práci ve stávajících čtyřech oblastních ubytovacích táborech, vydali se pracovníci AS do nově postižených oblastí, aby na místě posoudili potřeby a doručili pomoc. AS se ve svých záchytných střediscích stará o 3400 osob bez domova a buduje 60 dočasných domovů v horách státu Usulutan, které budou sloužit chudým rodinám, jejichž domy byly zničeny při předchozích otřesech.

Mezinárodní ústředí AS v Londýně obdrželo zprávu o dokončení primárního průzkumu potřeb v těžce zasažených vesnicích La Paz, Cuscatlan a San Vicente. Okamžitě bylo zasláno 500 krabic potravin a 500 zásobníků s vodou do zničené vesnice San Vincente. Koordinátor mezinárodních krizových služeb major Michael Olsen oznámil navázání kontaktu s mezinárodní humanitární organizací Food for the Hungry International, která poskytla AS okamžitý grant ve výši 30.000 USD na nákup dalších potravin. Vláda Hong Kongu přislíbila - prostřednictvím tamní AS - 385.000 USD na nákup potravin a léků. Pracovníci AS ve středoamerických zemích již dříve navrhli vybudování náhradního ubytování pro bezprizorní chudé rodiny z oblastí postižených zemětřesením. Poslední zemětřesení ještě zvýšilo naléhavost těchto plánů.

AS zahájila práci v Salvadoru v roce 1987, kdy reagovala na zemětřesení, které téměř srovnalo se zemí hlavní město San Salvador. "Reakce z celého světa na tyto rozsáhlé humanitární pohromy je úžasná. Je požehnáním vidět, že tolika lidem záleží na druhých", poznamenal major Olsen.

Příspěvky na humanitární pomoc v Salvadoru je možno zaslat prostřednictvím internetu na adrese www.salvationarmy.org.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019