Církev a sčítání lidu, domů a bytů

Tisková konference na téma "Církev a sčítání lidu, domů a bytů" proběhla 21.2. v sídle České biskupské konference v Praze-Dejvicích.
Publikováno: 21. 2. 2001 22:00

Praha: Tisková konference na téma "Církev a sčítání lidu, domů a bytů" proběhla dnes (21.2.) v sídle České biskupské konference (ČBK) v Praze-Dejvicích. Na dotazy novinářů odpovídali: předsedkyně Českého statistického úřadu doc.Ing. Marie Bohatá, CSc.; tiskový mluvčí ČBK P.Mgr. Daniel Herman, generální ředitel a předseda představenstva společnosti PETARDA PRODUCTION, a.s. Mgr. Petr Šiška. Konferenci moderoval ředitel tiskového střediska ČBK Ing. Stanislav Kosík.

Mediální kampaň církví u příležitosti sčítání 2001, kterou zadala ČBK, vyzývá občany k tomu, aby se přihlásili mj. také ke své víře. Prostřednictvím rozhlasových spotů v soukromých rádiích i ve veřejnoprávním Českém rozhlase a reklamy v tištěných médiích chtějí církve oslovit nejen své členy, ale i sympatizanty. Údaje získané při sčítání umožní pravdivé poznání současného stavu a stanovení pastoračních priorit, které jsou důležité pro činnost církví v novém století. Zjištěné údaje nemohou ovlivnit jednání stát - církve v oblasti hospodářského zabezpečení církví, protože současné zákony (platné od roku 1949) počty věřících nikterak nezohledňují.

Dotazník dává možnost vybrat si nejdříve ze dvou možností: věřící - nevěřící. V případě kladné odpovědi na první otázku je možnost výběru konkrétní církve či náboženské společnosti, kterých je v současnosti v ČR registrováno 21, příp. si občan může zvolit jednu z dalších devíti nabídnutých možností (mezi nimiž jsou např. také muslimové).

Příklad vyplnění dotazníku a list biskupů k letošnímu sčítání najdou zájemci na internetové adrese www.katolickacirkev.cz.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019