Církev a sčítání lidu, domů a bytů

Tisková konference na téma "Církev a sčítání lidu, domů a bytů" proběhla 21.2. v sídle České biskupské konference v Praze-Dejvicích.
Publikováno: 21. 2. 2001 22:00

Praha: Tisková konference na téma "Církev a sčítání lidu, domů a bytů" proběhla dnes (21.2.) v sídle České biskupské konference (ČBK) v Praze-Dejvicích. Na dotazy novinářů odpovídali: předsedkyně Českého statistického úřadu doc.Ing. Marie Bohatá, CSc.; tiskový mluvčí ČBK P.Mgr. Daniel Herman, generální ředitel a předseda představenstva společnosti PETARDA PRODUCTION, a.s. Mgr. Petr Šiška. Konferenci moderoval ředitel tiskového střediska ČBK Ing. Stanislav Kosík.

Mediální kampaň církví u příležitosti sčítání 2001, kterou zadala ČBK, vyzývá občany k tomu, aby se přihlásili mj. také ke své víře. Prostřednictvím rozhlasových spotů v soukromých rádiích i ve veřejnoprávním Českém rozhlase a reklamy v tištěných médiích chtějí církve oslovit nejen své členy, ale i sympatizanty. Údaje získané při sčítání umožní pravdivé poznání současného stavu a stanovení pastoračních priorit, které jsou důležité pro činnost církví v novém století. Zjištěné údaje nemohou ovlivnit jednání stát - církve v oblasti hospodářského zabezpečení církví, protože současné zákony (platné od roku 1949) počty věřících nikterak nezohledňují.

Dotazník dává možnost vybrat si nejdříve ze dvou možností: věřící - nevěřící. V případě kladné odpovědi na první otázku je možnost výběru konkrétní církve či náboženské společnosti, kterých je v současnosti v ČR registrováno 21, příp. si občan může zvolit jednu z dalších devíti nabídnutých možností (mezi nimiž jsou např. také muslimové).

Příklad vyplnění dotazníku a list biskupů k letošnímu sčítání najdou zájemci na internetové adrese www.katolickacirkev.cz.

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019