Den biskupství v děkanátu Karviná

Biskup František Lobkowicz zavítá v pátek 23. února do děkanátu Karviná - v rámci oslav 5. výročí vzniku ostravsko-opavské diecéze.
Publikováno: 21. 2. 2001 22:00

Karviná: Biskup František Lobkowicz zavítá v pátek 23. února do děkanátu Karviná - v rámci oslav 5. výročí vzniku ostravsko-opavské diecéze.

Návštěva charitního Domu pokojného stáří v Českém Těšíně (Hrabinská ul.) jej čeká hned v 9.00 hodin. O dvě hodiny později se biskup setká se starostou města Karviná. Poté je zván na faru, kde jej čeká oběd a setkání s místním děkanem P. Petrem Černotou. Na biskupa Lobkowicze se mohou těšit také děti v hodině náboženství ve Stonavě na Karvinsku. Biskup bude s žáky hovořit polsky. Den v děkanátu Karviná vyvrcholí děkovnou mší a besedou s věřícími v kostele Povýšení sv. Kříže. Bohoslužba začíná v 16.00 hodin.

Příštím děkanátem, který ostravsko-opavský biskup František Lobkowicz se svým týmem navštíví bude 23. března děkanát Hlučín.

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
18.10.2019

Apoštolský vikář Aleppa: Turci napadli region s mučednickou minulostí

Mučednickou minulost regionu na turecko-syrské hranici připomíná také apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Kazen. Jak říká v rozhovoru pro Vatican News, Kurdové nejsou jedinou obětí tureckého útoku.
18.10.2019

John Henry Newman: Světec pro dnešní dobu

Papež František v neděli 13. října v Římě svatořečil Johna Henryho Newmana (1801–1890). Nový světec prožil téměř celé 19. století, první polovinu svého života jako anglikán a druhou polovinu jako katolík. Byl knězem, oblíbeným kazatelem, spisovatelem a význačným teologem obou církví. Ačkoli žil už před delší dobou, stále má dnešním lidem co říct, jak to dosvědčuje také následujících devět oblastí, které nastínil Jack Valero, koordinátor Výboru pro Newmanovu kanonizaci zodpovědný za tisk a média.
18.10.2019

Beatifikační proces Chiary Lubichové postupuje do Vatikánu

Beatifikační proces zakladatelky hnutí fokokoláre Chiary Lubichové vstupuje do druhého stupně. V neděli 10. listopadu bude v katedrále sv. Petra ve Frascati u Říma zakončena diecézní fáze procesu. Pokračovat bude ve Vatikánu, na Kongregaci pro svatořečení.
17.10.2019

Justitia et Pax: Žít společně v Evropě - poučení ze Slovenska

Zveřejňujeme text závěrečného prohlášení mezinárodní Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír, které se konalo 11. – 14. října 2019 v Bratislavě.
17.10.2019