Manželství, rodina a "fakticky existující soužití"

Seznámení s novým dokumentem Papežské rady pro rodinu na téma "Manželství, rodina a 'fakticky existující soužití'" se koná 26.2. v 15.00 hodin v sále arcibiskupské kurie v Olomouci (Biskupské nám. 2).
Publikováno: 21. 2. 2001 22:00

Olomouc: Seznámení s novým dokumentem Papežské rady pro rodinu a následnou diskusi na téma "Manželství, rodina a 'fakticky existující soužití'" pořádá Katedra systematické teologie Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého (CMTF UP) Olomouc ve spolupráci s Centrem pro rodinný život při Arcibiskupství olomouckém v pondělí 26.2. v 15.00 hodin v sále arcibiskupské kurie v Olomouci (Biskupské nám. 2).

Své příspěvky přednesou: doc. Ctirad Václav Pospíšil Th.D., Ing. Tomáš Kvapil (poslanec Parlamentu ČR), Albert Beneš Th.D., ThLic Milan Mičo, doc. Rudolf Smahel Th.D., ThDr. Jiří Skoblík a prof.MUDr. Květoslav Šipr.

Dokument je adresován politikům, zákonodárcům, křesťanům a jejich pastýřům a všem lidem dobré vůle. V pracovní verzi je k dispozici na internetových stránkách UP www.upol.cz (CMTF/katedra systematické teologie/dokumenty).

Bližší informace: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám.2, 772 00 Olomouc; tel: 068/55 00 250-253; e-mail: rodina@arcibol.cz nebo u doc. Pospíšila na Katedře systematické teologie CMTF UP Olomouc, Univerzitní 22, 771 11 Olomouc; tel: 068/52 32 025.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019