Manželství, rodina a "fakticky existující soužití"

Seznámení s novým dokumentem Papežské rady pro rodinu na téma "Manželství, rodina a 'fakticky existující soužití'" se koná 26.2. v 15.00 hodin v sále arcibiskupské kurie v Olomouci (Biskupské nám. 2).
Publikováno: 21. 2. 2001 21:00

Olomouc: Seznámení s novým dokumentem Papežské rady pro rodinu a následnou diskusi na téma "Manželství, rodina a 'fakticky existující soužití'" pořádá Katedra systematické teologie Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého (CMTF UP) Olomouc ve spolupráci s Centrem pro rodinný život při Arcibiskupství olomouckém v pondělí 26.2. v 15.00 hodin v sále arcibiskupské kurie v Olomouci (Biskupské nám. 2).

Své příspěvky přednesou: doc. Ctirad Václav Pospíšil Th.D., Ing. Tomáš Kvapil (poslanec Parlamentu ČR), Albert Beneš Th.D., ThLic Milan Mičo, doc. Rudolf Smahel Th.D., ThDr. Jiří Skoblík a prof.MUDr. Květoslav Šipr.

Dokument je adresován politikům, zákonodárcům, křesťanům a jejich pastýřům a všem lidem dobré vůle. V pracovní verzi je k dispozici na internetových stránkách UP www.upol.cz (CMTF/katedra systematické teologie/dokumenty).

Bližší informace: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám.2, 772 00 Olomouc; tel: 068/55 00 250-253; e-mail: rodina@arcibol.cz nebo u doc. Pospíšila na Katedře systematické teologie CMTF UP Olomouc, Univerzitní 22, 771 11 Olomouc; tel: 068/52 32 025.

Související články

Další aktuality

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 5. Pavel Svoboda: Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 5. video: Pavel Svoboda (předseda správní rady IKDP): Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?
19.10.2021

Katolický týdeník: Pomáhají nést tíhu ztráty

Co se skrývá za souslovím perinatální hospic a komu či jak zařízení Dítě v srdci slouží, popisuje jeho ředitelka Alena Peremská.
19.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 4. P. Stanislav Přibyl: Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 4. video: P. Stanislav Přibyl (generální sekretář České biskupské konference): Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?
19.10.2021

V Píšti přijali zvon, vrací se z Německa jako symbol smíření

Česky, německy a polsky pozdravil poutníky biskup Martin David na začátek mše svaté, která se v sobotu 16. října stala důležitým momentem projektu Zvony míru a pokoje pro Evropu. Spolu s biskupem rottenbursko-stuttgartské diecéze Gebhardem Fürstem přivítal zvon, který z Píště zmizel rok před koncem druhé světové války. Namísto roztavení pro zbrojařské účely se ale dočkal příměří a od 50. let vyzváněl na věži kostela v městečku Grötzingen. V tamní věži visel vedle dalšího zvonu z válečné kořisti – z polského Fromburku.
19.10.2021

K Panně Marii, rozvazující uzly, se obracejí věřící z celého světa

Věřící v německém Augšpurku očekávají opětovné otevření kostela, který uchovává originál barokního obrazu Panny Marie, rozvazující uzly. Úctu k této Matce, která „svou vírou a poslušností rozuzlila to, co Eva zauzlila svou neposlušností a nevěrou“ (sv. Irenej), rozšířil v Argentině a jižní Americe vůbec někdejší mladý jezuita, Jorge Mario Bergoglio, současný papež František.
19.10.2021