Bohoslužby v katedrálách na Popeleční středu

Publikováno: 27. 2. 2001 21:00

Brno: Bohoslužbu s udílením popelce bude v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla celebrovat brněnský biskup Vojtěch Cikrle na Popeleční středu 28. února v 17.30 hodin.

České Budějovice: V českobudějovické katedrále sv. Mikuláše bude celebrovat bohoslužbu s udílením popelce českobudějovický biskup Antonín Liška 28.2. v 17.00 hodin.

Hradec Králové: Bohoslužba k zahájení postní doby s udílením popelce začíná v královéhradecké katedrále Svatého Ducha 28.2. v 18.30 hodin za účasti královéhradeckého biskupa Dominika Duky a emeritního arcibiskupa Karla Otčenáška.

Litoměřice: Postní doba bude v Litoměřicích zahájena bohoslužbou s udílením popelce v katedrále sv. Štěpána 28.2. v 18.00 hodin. Mši bude celebrovat litoměřický biskup Josef Koukl.

Olomouc: Bohoslužbu s udílením popelce budou v olomoucké katedrále sv. Václava celebrovat olomoucký arcibiskup Jan Graubner a světící biskup Josef Hrdlička na Popeleční středu 28. února v 18.00 hodin.

Ostrava: Ostravsko-opavský biskup František Lobkowicz bude celebrovat bohoslužbu s udílením popelce v ostravské katedrále Božského Spasitele 28.2. v 18.00 hodin.

Plzeň: Bohoslužbu s udílením popelce bude v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje celebrovat plzeňský biskup František Radkovský 28.2. v 16.30 hodin.

Praha: Bohoslužba ve Svatovítské katedrále na Pražském hradě na Popeleční středu, kterou začíná 40ti denní postní doba, začíná v 18.00 hodin. Hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019