Půst s mobilním telefonem

Prostřednictvím mobilního telefonu - pomocí krátkých textových zpráv (SMS) - se mohou od Popeleční středy "postit" majitelé mobilních telefonů v Německu.
Publikováno: 28. 2. 2001 22:00

Bonn (D)/KAP: Prostřednictvím mobilního telefonu - pomocí krátkých textových zpráv (SMS) - se mohou od Popeleční středy "postit" majitelé mobilních telefonů v Německu. Zájemci pošlou krátké sdělení "PŮST" na mobilní číslo 0170/655 44 07. Až do velikonoční neděle pak obdrží denně zdarma jeden verš z Bible na svůj mobilní telefon.

Akci pořádá sdružení "Katolická mediální činnost" z diecéze Limburg, katolická farnost sv. Michala ve Frankfurtu a sdružení "Evangelická veřejná činnost" ve Frankfurtu. V loňském roce tuto službu využily 3000 osob.

Související články

Další aktuality

Pražské křížové cesty pod širým nebem

V postní době organizuje několik pražských farností pobožnost křížové cesty pod širým nebem. Níže naleznete více informací, pokud byste se chtěli připojit.
27.02.2020

Komunikace s lidmi bez domova - lektorka Mgr. Leona Martinková

Oslovují Vás lidé bez domova s žádostí o pomoc? Cítíte výčitku, když jejich požadavkům vyhovíte i nevyhovíte? Leží Vám chudí na srdci a zároveň pochybujete o účinné pomoci? Jaké je skutečné poslání kněze ve vztahu k lidem bez domova?
27.02.2020

Papežská akademie pro život připravuje etické směrnice v oblasti umělé inteligence

„Správný algoritmus? Umělá inteligence: etika, zákon a zdraví“ – tak je nadepsán workshop organizovaný Papežskou akademií pro život, který bude probíhat v příštích dvou dnech (26. – 27. února) v Nové synodní aule ve Vatikánu. 28. února jej uzavře podpis apelu „Rome Call for AI Ethics“, jenž bude následně předložen papeži Františkovi.
27.02.2020

Papež: Půst je umění odříkat se marností a nadbytku

Na Svatopetrském náměstí se zrána sešlo asi 20 tisíc lidí na generální audienci. Byla zahájena čtením z Lukášova evangelia (Lk 4,1), které podává, jak Duch vodil Ježíše po čtyřicet dní pouští a ďábel ho pokoušel. Papež František věnoval svoji katechezi začátku postní doby.
26.02.2020

Postní dobu zahájí papež František na Aventinu

Podle dávné tradice zahajuje papež postní dobu na římském Aventinu. Liturgie popeleční středy začne dnes v benediktinské bazilice sv. Anselma a bude pokračovat procesím do baziliky sv. Sabiny. Ve čtvrtek bude papež zpovídat kněze v Lateránské bazilice.
26.02.2020