Kardinál Vlk v Mohuči

Pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk navštíví 4.3. Mohuč a zúčastní se zde děkovné bohoslužby a slavnostního aktu u příležitosti nedávného jmenování mohučského biskupa Karla Lehmanna kardinálem.
Publikováno: 1. 3. 2001 19:00

Mohuč (D): Pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk navštíví v neděli 4. března Mohuč (Mainz). Zúčastní se zde děkovné bohoslužby a slavnostního aktu u příležitosti nedávného jmenování mohučského biskupa Karla Lehmanna kardinálem.

Bohoslužba v mohučské katedrále začíná v 15.00 hodin a po jejím skončení od 17.30 hodin navazuje slavnostní akt v Rheingoldhalle. U příležitosti jmenování Karla Lehmanna kardinálem, rozhodla městská rada v Mohuči jmenovat svého biskupa čestným občanem města. Kardinál Vlk byl požádán, aby při této slavnostní příležitosti pronesl projev.

Kardinál Karl Lehmann je předsedou Německé biskupské konference a s kardinálem Miloslavem Vlkem ho pojí osobní přátelství. V Radě evropských biskupských konferencí (CCEE), které kardinál Vlk předsedá, zastává kardinál Lehmann funkci místopředsedy.

Pražské biskupství podléhalo - od svého založení v roce 973 do roku 1344 - pravomoci mohučského arcibiskupství. Papež Klement VI. tehdy zvláštní bulou vyčlenil pražskou a olomouckou diecézi z této pravomoci a povýšil pražské biskupství na arcibiskupství.

Související články

Další aktuality

Pražské křížové cesty pod širým nebem

V postní době organizuje několik pražských farností pobožnost křížové cesty pod širým nebem. Níže naleznete více informací, pokud byste se chtěli připojit.
27.02.2020

Komunikace s lidmi bez domova - lektorka Mgr. Leona Martinková

Oslovují Vás lidé bez domova s žádostí o pomoc? Cítíte výčitku, když jejich požadavkům vyhovíte i nevyhovíte? Leží Vám chudí na srdci a zároveň pochybujete o účinné pomoci? Jaké je skutečné poslání kněze ve vztahu k lidem bez domova?
27.02.2020

Papežská akademie pro život připravuje etické směrnice v oblasti umělé inteligence

„Správný algoritmus? Umělá inteligence: etika, zákon a zdraví“ – tak je nadepsán workshop organizovaný Papežskou akademií pro život, který bude probíhat v příštích dvou dnech (26. – 27. února) v Nové synodní aule ve Vatikánu. 28. února jej uzavře podpis apelu „Rome Call for AI Ethics“, jenž bude následně předložen papeži Františkovi.
27.02.2020

Papež: Půst je umění odříkat se marností a nadbytku

Na Svatopetrském náměstí se zrána sešlo asi 20 tisíc lidí na generální audienci. Byla zahájena čtením z Lukášova evangelia (Lk 4,1), které podává, jak Duch vodil Ježíše po čtyřicet dní pouští a ďábel ho pokoušel. Papež František věnoval svoji katechezi začátku postní doby.
26.02.2020

Postní dobu zahájí papež František na Aventinu

Podle dávné tradice zahajuje papež postní dobu na římském Aventinu. Liturgie popeleční středy začne dnes v benediktinské bazilice sv. Anselma a bude pokračovat procesím do baziliky sv. Sabiny. Ve čtvrtek bude papež zpovídat kněze v Lateránské bazilice.
26.02.2020