Kardinál Vlk v Mohuči

Pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk navštíví 4.3. Mohuč a zúčastní se zde děkovné bohoslužby a slavnostního aktu u příležitosti nedávného jmenování mohučského biskupa Karla Lehmanna kardinálem.
Publikováno: 1. 3. 2001 18:00

Mohuč (D): Pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk navštíví v neděli 4. března Mohuč (Mainz). Zúčastní se zde děkovné bohoslužby a slavnostního aktu u příležitosti nedávného jmenování mohučského biskupa Karla Lehmanna kardinálem.

Bohoslužba v mohučské katedrále začíná v 15.00 hodin a po jejím skončení od 17.30 hodin navazuje slavnostní akt v Rheingoldhalle. U příležitosti jmenování Karla Lehmanna kardinálem, rozhodla městská rada v Mohuči jmenovat svého biskupa čestným občanem města. Kardinál Vlk byl požádán, aby při této slavnostní příležitosti pronesl projev.

Kardinál Karl Lehmann je předsedou Německé biskupské konference a s kardinálem Miloslavem Vlkem ho pojí osobní přátelství. V Radě evropských biskupských konferencí (CCEE), které kardinál Vlk předsedá, zastává kardinál Lehmann funkci místopředsedy.

Pražské biskupství podléhalo - od svého založení v roce 973 do roku 1344 - pravomoci mohučského arcibiskupství. Papež Klement VI. tehdy zvláštní bulou vyčlenil pražskou a olomouckou diecézi z této pravomoci a povýšil pražské biskupství na arcibiskupství.

Související články

Další aktuality

Pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera k 2. neděli adventní

Přinášíme vám druhý pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, o mši svaté.
04.12.2022

Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.
02.12.2022

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022

Vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitele/ky Střední zdravotnické školy Evangelické akademie, Šimáčkova 1, 628 00 Brno – Líšeň

Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyhlašuje výběrové řízení na funkci ředitele/ky škol Evangelické akademie v Brně. Přihlášky k výběrovému řízení obsahující profesní životopis, motivační dopis a výpis z Rejstříku trestů zájemci doručí nejpozději do: 30. ledna 2023. Předpokládaný nástup do funkce je 1. srpna 2023.
01.12.2022

Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc prosinec 2022

Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.
01.12.2022