Hizballáh zneuctil křesťanský hřbitov v jižním Libanonu

Publikováno: 10. 3. 2001 22:00

Bejrút (Libanon)/KNA: Příslušníci fundamentalistických milicí Hizballáh zpustošili křesťanský hřbitov v jižním Libanonu. Podle sdělení vatikánské misijní zpravodajské agentury FIDES byly na hřbitově v Aytrounu otevřeny všechny hroby. "Muži nejsou hodni toho, aby byli pochováni v libanonské zemi, protože jsou zrádci", zdůvodnil toto zhanobení mluvčí Hizballáhu. Matky zemřelých se marně snažily zabránit fundamentalistům v jejich činu. Některé ženy byly přitom zraněny. Milicionáři poté přinutili hrozbami obyvatele Aytrounu k mlčení. K incidentu došlo již počátkem února, byl však oznámen až v uplynulém týdnu.

Od audience libanonského prezidenta Emile Lahouda u papeže Jana Pavla II. zaznamenala agentura FIDES rostoucí tlak fundamentalistů na křesťany v jižním Libanonu. Hizballáh vytýká křesťanům v jižním Libanonu spolupráci se státem Izrael, který v této oblasti z bezpečnostních důvodů vytvořil nárazníkové pásmo na své severní hranici.

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020