Generální shromáždění WUCWO

Generální shromáždění Světové unie ženských katolických organizací (WUCWO) proběhne ve dnech 15.-25.3. v Římě.
Publikováno: 12. 3. 2001 20:00

Řím (I): Generální shromáždění Světové unie ženských katolických organizací (World Union of Catholic Women Organizations - WUCWO) proběhne ve dnech 15.-25. března v Římě. Setkání se koná na téma "Prorocké poslání žen".

Z České republiky se ho účastní delegace Unie katolických žen (UKŽ) ve složení: PhDr. Markéta Koronthályová (předsedkyně), JUDr. Marie Boháčová (místopředsedkyně) a Ing. Bohuslava Boučková, CSc. (tajemnice). Účast delegátek UKŽ je možná pouze díky finanční podpoře podpůrné organizace německých katolíků Renovabis.

Shromáždění má dvě části: studijní dny, které budou zakončeny účastí na generální audienci u Svatého otce, a statutární shromáždění, které se bude zabývat především volbou nového vedení a projednáváním rezolucí. Jednou z kandidátek na členství v celosvětovém řídícím výboru WUCWO je i místopředsedkyně UKŽ Dr. Boháčová. Dále budou projednávány navržené rezoluce s následujícími tématy:

* Právo na dostatek pitné vody

* Nepřípustnost klonování

* Komerční sexuální zneužívání dětí

* Ženy jako předmět obchodování

* Násilí na ženách

* Sexuální násilí ve válečných situacích

* Ženy na rozhodujících místech

* Stejné možnosti zastoupení žen i mužů na rozhodujících místech v církvi

* Ochrana dětí v katolické církvi

* Možnost přijímání eucharistie pro rozvedené a znovu sezdané

* Liturgické užívání jazykových gramatických forem, oslovujících ženy

* Ekumenismus a mezináboženský dialog

* Rodina - základní jednotka společnosti, která potřebuje všestrannou podporu

* Sňatky lidí stejného pohlaví odporují učení katolické církve

* Nebezpečí globalizace.

Související články

Další aktuality

Dobré umírání může přinést pokoj

Místnost plná přátel, děti, vnoučata, pes. Vzpomínky, smích, slzy a objetí, vůně jídla i otevřené víno. A uprostřed na lůžku odcházející stará paní, kvůli které tu všichni jsou. Tak může vypadat umírání, po kterém nezůstane pocit dluhu.
14.08.2020

Jubilejní pouť k Paladiu města Brna

V rámci letošních oslav Dne Brna bude 15. srpna v 18.00 hodin slavit pontifikální bohoslužbu v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně u obrazu Panny Marie Svatotomské, Paladia města Brna, brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.
14.08.2020

Biskup Martin David oslaví významné životní jubileum

Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David oslaví zítra, na slavnost Nanebevzetí Panny Marie, významné životní jubileum - 50 let.
14.08.2020

Brněnské Zahrady pod Petrovem - místo odpočinku

Díky evropské dotaci byly obnoveny Zahrady pod Petrovem, které jsou součástí areálu katedrály sv. Petra a Pavla. Realizací projektu vznikl unikátní prostor nejen pro odpočinek, ale i pro pořádání kulturních a společenských akcí.
13.08.2020

Jen modlitba a dialog může odvrátit občanskou válku, říká arcibiskup Minska

Po prezidentských volbách v Bělorusku, mimochodem snad jediné zemi, jejíž občané nebyli podrobeni všeobecné koronavirové karanténě, propukly pouliční protesty neuznávající zvolení Alexandra Lukašenka. Demonstrace provází násilí a jedna osoba přitom přišla o život. Představitelka opozice Svjatlana Cichanouská opustila zemi a odešla do sousední Litvy, odkud vybízí k ukončení demonstrací. Mnoho demonstrantů bylo zatčeno. Vatikánský rozhlas se obrátil telefonicky na arcibiskupa Tadeusze Kondrusiewicze v hlavním městě Minsk, aby jej požádal o stanovisko:
13.08.2020