Projekt "Vyučovat a učit se solidaritě"

Program s názvem "Vyučovat a učit se solidaritě" probíhá souběžně v pěti evropských zemích ve dnech 20.-24. března.
Publikováno: 21. 3. 2001 21:00

Brno: Program s názvem "Vyučovat a učit se solidaritě" realizuje Mezinárodní centrum jáhnů se sídlem v Rottenburgu, Mezinárodní centrála františkánů v Bonnu, Univerzita v Karakasu a Katolická univerzita v Tübbingenu za finanční podpory Evropské unie. Cílem projektu je najít a pojmenovat "bolesti" v sociální oblasti a zároveň nabízet jejich řešení. Setkání pracovních skupin expertů z Latinské Ameriky a západní Evropy probíhá souběžně v pěti zemích ve dnech 20.-24. března na uvedená témata:

* Maďarsko - "Problematika romské menšiny a vězňů"

* Nizozemí - "Problém novodobých chudých a bohatých"

* Německo - "Mezigenerační soužití

* Francie - "Boj s drogami, integrace skupin na okraji společnosti"

* Česká republika - "Náhradní rodinná péče a péče o ohrožené děti".

V České republice (ČR) probíhá pracovní setkání v Brně. Za ČR se ho účastní vedoucí Sdružení pěstounských rodin Ing. Miroslav Opatřil a Ing.Mgr. Jiří Bureš z olomoucké arcidiecéze. Dnes (21.3.) se účastníci seznámili s projektem "Dům na půli cesty" v Pohořelicích, který je určen pro děti opouštějící dětské domovy, v pátek 23.3. navštíví "Dům jistoty" v Brně (Annenská ul.), určený pro děti problematicky vychovatelné. Oba domy zřídilo Sdružení pěstounských rodin. Dnes se dále uskutečnilo setkání s brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem na brněnském biskupství. Součástí programu je také návštěva Velehradu, místa začátků křesťanství v našich zemích.

Vyhodnocení projektu ze všech 5ti zemí proběhne ve dnech 26.-28.3. v rakouském Salzburgu.

Související články

Další aktuality

Přímé přenosy bohoslužeb od 27. ledna do 2. února 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
27.01.2020

Prohlášení předsednictva Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) a předsedy Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie (COMECE) k 75. výročí osvobození německého nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau.

27.01.2020

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020

Duchovní mezi paragrafy a kánony – lektor JUDr. Jakub Kříž, Ph.D., advokát

Půldenní seminář praktického uvedení do základů práva v kontextu působení v pastoraci. Výklad je strukturován podle životních událostí, v nichž se duchovní ocitá při správě a řízení farnosti.
24.01.2020