Projekt "Vyučovat a učit se solidaritě"

Program s názvem "Vyučovat a učit se solidaritě" probíhá souběžně v pěti evropských zemích ve dnech 20.-24. března.
Publikováno: 21. 3. 2001 21:00

Brno: Program s názvem "Vyučovat a učit se solidaritě" realizuje Mezinárodní centrum jáhnů se sídlem v Rottenburgu, Mezinárodní centrála františkánů v Bonnu, Univerzita v Karakasu a Katolická univerzita v Tübbingenu za finanční podpory Evropské unie. Cílem projektu je najít a pojmenovat "bolesti" v sociální oblasti a zároveň nabízet jejich řešení. Setkání pracovních skupin expertů z Latinské Ameriky a západní Evropy probíhá souběžně v pěti zemích ve dnech 20.-24. března na uvedená témata:

* Maďarsko - "Problematika romské menšiny a vězňů"

* Nizozemí - "Problém novodobých chudých a bohatých"

* Německo - "Mezigenerační soužití

* Francie - "Boj s drogami, integrace skupin na okraji společnosti"

* Česká republika - "Náhradní rodinná péče a péče o ohrožené děti".

V České republice (ČR) probíhá pracovní setkání v Brně. Za ČR se ho účastní vedoucí Sdružení pěstounských rodin Ing. Miroslav Opatřil a Ing.Mgr. Jiří Bureš z olomoucké arcidiecéze. Dnes (21.3.) se účastníci seznámili s projektem "Dům na půli cesty" v Pohořelicích, který je určen pro děti opouštějící dětské domovy, v pátek 23.3. navštíví "Dům jistoty" v Brně (Annenská ul.), určený pro děti problematicky vychovatelné. Oba domy zřídilo Sdružení pěstounských rodin. Dnes se dále uskutečnilo setkání s brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem na brněnském biskupství. Součástí programu je také návštěva Velehradu, místa začátků křesťanství v našich zemích.

Vyhodnocení projektu ze všech 5ti zemí proběhne ve dnech 26.-28.3. v rakouském Salzburgu.

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 35. týden 2019

V týdnu od 26. srpna naladíte na Proglasu například reportáž o projektu Dobrokáva nebo pořad věnovaný organizaci Sananim, která pomáhá lidem se závislostí na hazardu.
23.08.2019

Historická poutní cesta do Říma kandiduje na zařazení do fondu světového dědictví UNESCO

Via Francigena, poutní cesta vedoucí přes celý starý kontinent od Canterbury do Říma, kandiduje na zápis do fondu světového dědictví UNESCO. Kromě Itálie kandidaturu podpořily Velká Británie, Francie a Švýcarsko.
23.08.2019

Kustod Svaté země: Sýrie byla před válkou příkladem integrace křesťanů i muslimů

Františkánský kustod Svaté země, otec Francesco Patton, který se v těchto dnech účastní mítinku v Rimini, kde měl přednášku, mluvil s redaktorem Vatikánského rozhlasu o situaci ve Svaté zemi, jež zahrnuje stát Izrael, Palestinu, Sýrii, Jordánsko a Libanon, a to v souvislosti s migrací.
22.08.2019

Církevní školy - známka kvalitního vzdělání

Celkem 95 katolických škol otevře opět své brány v pondělí 2. září. Nově mezi nimi bude také Gymnázium sv. Augustina v Praze, to naváže na mateřskou a základní školu, které již řád augustiniánů na Praze 4 provozuje.
22.08.2019

Karlovy Vary mají biskupa. V největším českém lázeňském městě bude nově působit František Radkovský.

Obyvatelé Karlovarského kraje mají od tohoto týdne nového souseda. Je jím emeritní plzeňský biskup František Radkovský, který se z Plzně přesunul do Karlových Varů. Bydlí na faře u kostela Povýšení sv. Kříže v Rybářích. Některé své plzeňské aktivity si i přesto ponechá. Při této příležitosti jsme biskupovi Františkovi položili několik otázek.
22.08.2019