Zasedání sekcí přípravné komise Plenárního sněmu

Publikováno: 21. 3. 2001 21:00

Praha: Pastorální sekce přípravné komise Plenárního sněmu katolické církve v ČR zasedala (15.3.) za předsednictví svého koordinátora, pražského světícího biskupa Václava Malého.

Hlavním bodem programu bylo hodnocení práce sněmovních kroužků v loňském roce, kdy se diskutovalo na téma "O církvi" - na základě konstituce 2. vatikánského koncilu "Lumen gentium". Moderátoři byli seznámeni s analýzami zápisů ze sněmovních kroužků za rok 1999, které budou v blízké době dostupné na internetu, a s plánem přípravy Zvěřinových dnů, které letos proběhnou v Hejnicích ve dnech 8.-10.6. Pozornost byla rovněž věnována připravovaným "Materiálům pro sněmovní kroužky na rok 2002", které budou obsahovat okruhy k tématům "Bible" a "Liturgie". Výchozími texty pro jejich vytvoření jsou konstituce 2. vatikánského koncilu "Dei verbum" a "Sacrosanctum concilium". Moderátoři podali zprávy o sněmovním dění ve svěřených oblastech. Přes různé obtíže a problémy lze konstatovat, že v mnoha farnostech se sněmovní kroužky rozvíjejí a čím dál více věřících se zapojuje do přípravy sněmu.

Na zasedání se rovněž sešel (19.3.) sekretariát přípravné komise Plenárního sněmu (PS). Jednání řídil jeho předseda, olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Byl projednán návrh jednacího řádu PS a podány informace o činnosti tematické (příprava podkladů pro Materiály pro sněmovní kroužky na rok 2002), analytické (historické analýzy dokumentů České biskupské konferece), informační (vytváření zpětné vazby pro veřejnost a sněmovní kroužky) a pastorální sekce (program Zvěřinových dnů s tématem PS).

Související články

Další aktuality

Papež František svolává summit o globální výchově

Papež František zveřejnil poselství s výzvou k vytvoření globálního výchovného spojenectví. Pozval nejen všechny veřejné činitele z výchovně-vzdělávacího sektoru celého světa do Říma, aby se společně zamýšleli nad tím, jak na to, ale obrací se i na každého člověku a na všechny lidi společně. Za tím účelem vydal písemné poselství a jeho stručnější video verzi.
13.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
13.09.2019

Papež František navštíví v listopadu Thajsko a Japonsko

Na pozvání thajské vlády a tamějších biskupů navštíví papež František ve dnech 20. – 23. listopadu Thajsko. Posléze se pak na pozvání japonské vlády a tamějšího episkopátu ve dnech 23. – 26. listopadu vydá do Japonska, kde navštíví Tokio, Nagasaki a Hirošimu.
13.09.2019

Roadshow ,,Představení Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027”

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá dne 14. října 2019 roadshow, na kterém představí Integrovaný regionální operační program po roce 2021.
13.09.2019

Papež František: Poctivá kritika je vždy otevřená odpovědi

Během návratu z pastorační návštěvy Mosambiku, Madagaskaru a Mauricia odpovídal papež František na palubě letadla hodinu a půl na otázky novinářů, kteří jej doprovázeli. Přinášíme odpověď na jednu ze sedmi položených otázek týkající se kritických názorů na jeho pontifikát. Ptal se Jeason Drew Horowitz z deníku The New York Times.
12.09.2019