Linec (A)/KAP: Katolická církev v Rakousku protestuje proti zabíjení milionů kusů hovězího dobytka za účelem stabilizace cen masa. Rakouský 'biskup pro životní prostředí' Andreas Laun (světící biskup v Salzburgu) spatřuje v plánech Evropské unie 'hrubé pohrdání stvořením'. Příčinou toho je podle biskupa 'bezuzdné honění se za ziskem'. Rovněž další rakouští biskupové vystupují jednoznačně proti plánovaným masovým zabíjením. Např. pro biskupa Egona Kapellariho z Klagenfurtu je masové zabíjení zdravého skotu 'velice povážlivé zacházení se zvířaty, která jsou rovněž Božím stvořením' a je to 'výstřelek perverzní společnosti'.
I když místy jsou zásahy proti nebezpečí epidemie nutné, podle názoru biskupů nesmí docházet k masovému zabíjení skotu. Nelze podnikat takové ničení skotu z čistě tržních důvodů, když 'současně velká část světové populace hladoví'.
Také Katolická akce arcidiecéze Salzburg protestovala proti plánovanému masovému zabíjení skotu za účelem stabilizace cen. 'Skot není žádný speciální odpad' a plánované masové zabíjení je vrcholem vývoje, který vidí zvířata jako 'výrobní prostředky', a nikoli jako stvořené tvory. Živé bytosti se touto cestou stávají 'zbožím'. Zejména je nesprávné poražená zdravá zvířata spalovat, aby se cena masa nesnížila a nevzrostly příliš skladovací náklady.
Prezident Katolické charity Rakouska Franz Küberl označil uvedený plán za 'morálně nepřijatelný'. Poukázal na podněty mnoha lidí, aby se maso rozdělilo hladovějícím lidem prostřednictvím podpůrných organizací - jako je např. Charita.