Církev v Rakousku protestuje proti masovému zabíjení zvířat

Publikováno: 29. 3. 2001 20:00

Linec (A)/KAP: Katolická církev v Rakousku protestuje proti zabíjení milionů kusů hovězího dobytka za účelem stabilizace cen masa. Rakouský "biskup pro životní prostředí" Andreas Laun (světící biskup v Salzburgu) spatřuje v plánech Evropské unie "hrubé pohrdání stvořením". Příčinou toho je podle biskupa "bezuzdné honění se za ziskem". Rovněž další rakouští biskupové vystupují jednoznačně proti plánovaným masovým zabíjením. Např. pro biskupa Egona Kapellariho z Klagenfurtu je masové zabíjení zdravého skotu "velice povážlivé zacházení se zvířaty, která jsou rovněž Božím stvořením" a je to "výstřelek perverzní společnosti".

I když místy jsou zásahy proti nebezpečí epidemie nutné, podle názoru biskupů nesmí docházet k masovému zabíjení skotu. Nelze podnikat takové ničení skotu z čistě tržních důvodů, když "současně velká část světové populace hladoví".

Také Katolická akce arcidiecéze Salzburg protestovala proti plánovanému masovému zabíjení skotu za účelem stabilizace cen. "Skot není žádný speciální odpad" a plánované masové zabíjení je vrcholem vývoje, který vidí zvířata jako "výrobní prostředky", a nikoli jako stvořené tvory. Živé bytosti se touto cestou stávají "zbožím". Zejména je nesprávné poražená zdravá zvířata spalovat, aby se cena masa nesnížila a nevzrostly příliš skladovací náklady.

Prezident Katolické charity Rakouska Franz Küberl označil uvedený plán za "morálně nepřijatelný". Poukázal na podněty mnoha lidí, aby se maso rozdělilo hladovějícím lidem prostřednictvím podpůrných organizací - jako je např. Charita.

Související články

Další aktuality

Farnosti mohou uspořádat veřejné projekce historického filmu Fatima

Společnost Foxx Media Group, s. r. o. nabízí zájemcům možnost zorganizovat veřejnou projekci historického dramatu Fatima. „U příležitosti výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě vám nabízíme možnost vrátit se v čase do roku 1917 a připomenout si příběh o síle víry, jehož poselství stále trvá," avizuje Alexandra Lederleitnerová ze společnosti.
14.05.2021

Noc kostelů na YouTube

Krátký videospot na kanále YouTube je pozvánkou na 13. ročník Noci kostelů, která se bude konat v pátek 28. května 2021.
14.05.2021

Nový vyslanec EU pro náboženskou svobodu

Nového zvláštního vyslance EU pro náboženskou svobodu ve světě jmenovala Evropská komise. Je jím někdejší kyperský eurokomisař Christos Stylianidis (63).
13.05.2021

V pražské katedrále sv. Víta byl instalován relikviář sv. Jana Pavla II.

Nový relikviář obsahující krev sv. Jana Pavla II. byl ve středu 12. května, v předvečer 40. výročí atentátu na tohoto polského papeže, instalován v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.
13.05.2021

Oltář z brněnské katedrály byl instalován v kapli Papežské koleje Nepomucenum

Oltář z brněnské katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově má již za sebou poslední etapu svého putování. V těchto dnech ho sochař Petr Váňa nainstaloval do kolejní kaple Nepomucena v Římě. Ještě před měsícem sloužil svému účelu v kněžišti katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově. Přinášíme vám také fotogalerii z jeho instalace.
13.05.2021