Německé cestovní kanceláře proti sexuální turistice

Publikováno: 29. 3. 2001 20:00

Mnichov (D)/KNA: Cestovní kanceláře bojují proti sexuální turistice a dětské prostituci v oblasti turistiky. Příručku, která obsahuje sedm bodů, představil Německý svaz cestovních kanceláří na veletrhu "Caravan-Boot-Reise" v Mnichově. Podle ní mohou organizátoři cest např. vypovědět smlouvy všem hotelům, které umožňují dětskou prostituci. Zákazníci a pracovníci cestovních kanceláří mají věnovat tomuto tématu odpovídající pozornost.

Dokument byl vypracován ve spolupráci s organizacemi na ochranu dětí a na podporu rozvoje, které se sdružily ve "Společenství proti komerčnímu sexuálnímu vykořisťování dětí". Podobné iniciativy existovaly již dříve na základě dobrovolných závazků mezi organizacemi na ochranu dětí a jednotlivými cestovními kancelářemi. Dodržování kodexu má být pravidelně prověřováno.

Dohody na stejném základě již existují ve Švédsku a Itálii. V Rakousku, Velké Británii a Holandsku probíhají v současné době jednání.

Související články

Další aktuality

Farnosti mohou uspořádat veřejné projekce historického filmu Fatima

Společnost Foxx Media Group, s. r. o. nabízí zájemcům možnost zorganizovat veřejnou projekci historického dramatu Fatima. „U příležitosti výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě vám nabízíme možnost vrátit se v čase do roku 1917 a připomenout si příběh o síle víry, jehož poselství stále trvá," avizuje Alexandra Lederleitnerová ze společnosti.
14.05.2021

Noc kostelů na YouTube

Krátký videospot na kanále YouTube je pozvánkou na 13. ročník Noci kostelů, která se bude konat v pátek 28. května 2021.
14.05.2021

Nový vyslanec EU pro náboženskou svobodu

Nového zvláštního vyslance EU pro náboženskou svobodu ve světě jmenovala Evropská komise. Je jím někdejší kyperský eurokomisař Christos Stylianidis (63).
13.05.2021

V pražské katedrále sv. Víta byl instalován relikviář sv. Jana Pavla II.

Nový relikviář obsahující krev sv. Jana Pavla II. byl ve středu 12. května, v předvečer 40. výročí atentátu na tohoto polského papeže, instalován v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.
13.05.2021

Oltář z brněnské katedrály byl instalován v kapli Papežské koleje Nepomucenum

Oltář z brněnské katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově má již za sebou poslední etapu svého putování. V těchto dnech ho sochař Petr Váňa nainstaloval do kolejní kaple Nepomucena v Římě. Ještě před měsícem sloužil svému účelu v kněžišti katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově. Přinášíme vám také fotogalerii z jeho instalace.
13.05.2021