XVI. Světový den mládeže v českých a moravských diecézích

Na přání papeže Jana Pavla II. je od roku 1985 Světovým dnem mládeže (SDM) Květná neděle, která letos připadá na 8. dubna.
Publikováno: 30. 3. 2001 22:00

Ostrava: Na přání papeže Jana Pavla II. je od roku 1985 Světovým dnem mládeže (SDM) Květná neděle, která letos připadá na 8. dubna. V tento den, příp. v jiném vhodném termínu - blízkém Květné neděli, se mladí lidé v jednotlivých diecézích setkávají se svými biskupy. I České republice mají tato diecézní setkání mládeže mnohaletou tradici. Ve většině českých a moravských diecézí se letošní SDM uskuteční v sobotu 7. dubna.

V ostravsko-opavské diecézi se koná setkání mládeže s biskupem Františkem Lobkowiczem již v sobotu 31. března od 9.00 hodin v tělocvičně ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Motto: "Jsme spolupracovníci na Božím díle". Na programu je mše s katechezí biskupa a diskusní skupinky na různá témata - např. partnerské vztahy, misie, manželství, zasvěcený život, život ve farnosti, co je to biskupství, tiskoviny a média, politika a církev, skauti v církvi, sportovci v církvi a další. V nabídce je také program pro mladší účastníky, možnost brigády a adorace. Zakončení setkání je plánováno na 17.00 hodin. Pro animátory farností a organizátory akce je připraveno ještě představení ochotnického divadla od 19.00 hodin.

Související články