Květná neděle s oslíkem

Netradiční průvod s oslíkem vyjde na Květnou neděli 8.4. v 9.20 hodin od chrámu sv. Mikuláše na Malostranském náměstí ke kostelu sv. Tomáše.
Publikováno: 7. 4. 2001 3:00

Praha: Netradiční průvod s oslíkem vyjde na Květnou neděli 8.4. v 9.20 hodin od chrámu sv. Mikuláše na Malostranském náměstí ke kostelu sv. Tomáše, kde začíná mše se svěcením ratolestí v 9.30 hodin.

Průvod na památku Kristova vjezdu do Jeruzaléma (podle tradice na oslu) se uskuteční na více místech republiky. Např. průvod do pražské Svatovítské katedrály vychází v 9.15 hodin od baziliky sv. Jiří na Pražském hradě; následuje od 9.30 hodin bohoslužba, které bude předsedat pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk.

Související články

Další aktuality

Dobré umírání může přinést pokoj

Místnost plná přátel, děti, vnoučata, pes. Vzpomínky, smích, slzy a objetí, vůně jídla i otevřené víno. A uprostřed na lůžku odcházející stará paní, kvůli které tu všichni jsou. Tak může vypadat umírání, po kterém nezůstane pocit dluhu.
14.08.2020

Jubilejní pouť k Paladiu města Brna

V rámci letošních oslav Dne Brna bude 15. srpna v 18.00 hodin slavit pontifikální bohoslužbu v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně u obrazu Panny Marie Svatotomské, Paladia města Brna, brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.
14.08.2020

Biskup Martin David oslaví významné životní jubileum

Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David oslaví zítra, na slavnost Nanebevzetí Panny Marie, významné životní jubileum - 50 let.
14.08.2020

Brněnské Zahrady pod Petrovem - místo odpočinku

Díky evropské dotaci byly obnoveny Zahrady pod Petrovem, které jsou součástí areálu katedrály sv. Petra a Pavla. Realizací projektu vznikl unikátní prostor nejen pro odpočinek, ale i pro pořádání kulturních a společenských akcí.
13.08.2020

Jen modlitba a dialog může odvrátit občanskou válku, říká arcibiskup Minska

Po prezidentských volbách v Bělorusku, mimochodem snad jediné zemi, jejíž občané nebyli podrobeni všeobecné koronavirové karanténě, propukly pouliční protesty neuznávající zvolení Alexandra Lukašenka. Demonstrace provází násilí a jedna osoba přitom přišla o život. Představitelka opozice Svjatlana Cichanouská opustila zemi a odešla do sousední Litvy, odkud vybízí k ukončení demonstrací. Mnoho demonstrantů bylo zatčeno. Vatikánský rozhlas se obrátil telefonicky na arcibiskupa Tadeusze Kondrusiewicze v hlavním městě Minsk, aby jej požádal o stanovisko:
13.08.2020