Pouť za obnovu rodin a nová duchovní povolání 7.4.2001

Pouť za obnovu rodin a nová duchovní povolání - tentokrát pro děkanát Valašské Klobouky - se uskuteční 7.4. v bazilice na Velehradě.
Publikováno: 7. 4. 2001 3:00

Velehrad: Pouť za obnovu rodin a nová duchovní povolání - tentokrát pro děkanát Valašské Klobouky - se uskuteční v sobotu 7. dubna v bazilice na Velehradě. Duchovní program začíná v 16.00 hodin, mši od 18.00 hodin bude celebrovat olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Každou první a třetí sobotu v měsíci se věřící olomoucké arcidiecéze setkávají na diecézní pouti, která je věnována prosbám za rodiny a za nová duchovní povolání. Postupně se tak na Velehradě a v Olomouci vystřídají poutníci ze všech 22 děkanátů. 

Související články

Další aktuality

Dobré umírání může přinést pokoj

Místnost plná přátel, děti, vnoučata, pes. Vzpomínky, smích, slzy a objetí, vůně jídla i otevřené víno. A uprostřed na lůžku odcházející stará paní, kvůli které tu všichni jsou. Tak může vypadat umírání, po kterém nezůstane pocit dluhu.
14.08.2020

Jubilejní pouť k Paladiu města Brna

V rámci letošních oslav Dne Brna bude 15. srpna v 18.00 hodin slavit pontifikální bohoslužbu v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně u obrazu Panny Marie Svatotomské, Paladia města Brna, brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.
14.08.2020

Biskup Martin David oslaví významné životní jubileum

Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David oslaví zítra, na slavnost Nanebevzetí Panny Marie, významné životní jubileum - 50 let.
14.08.2020

Brněnské Zahrady pod Petrovem - místo odpočinku

Díky evropské dotaci byly obnoveny Zahrady pod Petrovem, které jsou součástí areálu katedrály sv. Petra a Pavla. Realizací projektu vznikl unikátní prostor nejen pro odpočinek, ale i pro pořádání kulturních a společenských akcí.
13.08.2020

Jen modlitba a dialog může odvrátit občanskou válku, říká arcibiskup Minska

Po prezidentských volbách v Bělorusku, mimochodem snad jediné zemi, jejíž občané nebyli podrobeni všeobecné koronavirové karanténě, propukly pouliční protesty neuznávající zvolení Alexandra Lukašenka. Demonstrace provází násilí a jedna osoba přitom přišla o život. Představitelka opozice Svjatlana Cichanouská opustila zemi a odešla do sousední Litvy, odkud vybízí k ukončení demonstrací. Mnoho demonstrantů bylo zatčeno. Vatikánský rozhlas se obrátil telefonicky na arcibiskupa Tadeusze Kondrusiewicze v hlavním městě Minsk, aby jej požádal o stanovisko:
13.08.2020