Biblický text má tvář

Publikováno: 9. 4. 2001 23:00

Náchod: Výstava s názvem "Biblický text má tvář" - kresby Larisy Nobilis byla zahájena (7.4.) ve sborovém domě Církve bratrské v Náchodě. Výstava je přístupná při sborových akcích, před pravidelnými bohoslužbami a po nich, příp. po předchozí domluvě.

Larisa Nobilisová (* 1963) pochází z Oděsy, kde vystudovala pedagogicko-umělecký institut. Když se provdala do Čech, přinesla s sebou množství kreseb. Motivaci čerpá především z biblických textů, které "hovoří" tvářemi jejích postav. Autorka se pokouší o figurální ztvárnění radosti.

Žákovským a studentským skupinám se nabízí doprovodný program rozhovorů na téma výtvarného umění v náboženství (zvláště v křesťanství) a obrazoborectví v dějinách - se zřetelem k zákazu zobrazování v judaismu, islámu a křesťanství. Rozhovor může být také zaměřen na Velikonoce - z pohledu judaismu a křesťanství; příp. na jiná témata. 

Kontakt: Daniel Kvasnička, Purkyňova 584, 547 01 Náchod; tel/fax: 0441/42 73 32; mobil 0604/94 77 39; e-mail: cbnachod@iol.cz.

Související články

Další aktuality

Pražská arcidiecéze vstupuje do nového roku s dvěma generálními vikáři

Od 17. ledna 2020 má pražská arcidiecéze dva generální vikáře. Pomocný biskup Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., se bude zaobírat kněžstvem, duchovním životem arcidiecéze, zdravotnictvím a posílením péče o farnosti. Mons. ThDr. Jan Balík, PhD., bude odpovídat za ekonomickou a hospodářskou činnost arcidiecéze a charitu.
17.01.2020

Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2020

V týdnu od 20. ledna se můžete těšit na premiérové Čtení na pokračování z knihy Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil, nebo na speciální Myšlenky na den k týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
17.01.2020

Open Doors: Každý osmý křesťan je pronásledovaný

260 milionů křesťanů bylo v minulém roce vystaveno nátlaku a násilí kvůli své víře. Píše o tom výroční zpráva evangelické nevládní organizace Open Doors.
17.01.2020

V americkém Texasu se bude konat děkovná mše za víru českých přistěhovalců

V kostele Svatého Cyrila a Metoděje v texaském městě Dubina (USA) bude celebrovat v pátek 14. února 2020 ve 14.00 hodin (den patroncinia kostela) mši svatou biskup Brendan Cahill z diecéze Victoria. K biskupovi se na mši připojí také kněží z České katolické nadace v Texasu - Czech Catholic Foundation of Texas (CCFT) a tři kněží z České republiky, kteří nyní působí v USA.
17.01.2020

Dokoledováno. Jubilejní Tříkrálová sbírka slibuje bohatý výnos. Děkujeme!

Papírové „tříkrálové“ koruny jsou složeny v skříních, královské pláště rozvěšeny na ramínka, alby vráceny do kostela. Letos je dokoledováno. Poslední tříkrálové koledníky s pokladničkami pro charitní Tříkrálovou sbírku bylo možné ještě tu a tam spatřit v pondělí a v úterý, teď už na obecních a městských úřadech probíhá rozpečeťování pokladniček a sčítání jejich obsahu. A dosavadní dílčí výsledky dávají tušit, že částka vybraná pro lidi v nouzi nejspíš překročí loňský rekord.
16.01.2020