Biblický text má tvář

Publikováno: 9. 4. 2001 23:00

Náchod: Výstava s názvem "Biblický text má tvář" - kresby Larisy Nobilis byla zahájena (7.4.) ve sborovém domě Církve bratrské v Náchodě. Výstava je přístupná při sborových akcích, před pravidelnými bohoslužbami a po nich, příp. po předchozí domluvě.

Larisa Nobilisová (* 1963) pochází z Oděsy, kde vystudovala pedagogicko-umělecký institut. Když se provdala do Čech, přinesla s sebou množství kreseb. Motivaci čerpá především z biblických textů, které "hovoří" tvářemi jejích postav. Autorka se pokouší o figurální ztvárnění radosti.

Žákovským a studentským skupinám se nabízí doprovodný program rozhovorů na téma výtvarného umění v náboženství (zvláště v křesťanství) a obrazoborectví v dějinách - se zřetelem k zákazu zobrazování v judaismu, islámu a křesťanství. Rozhovor může být také zaměřen na Velikonoce - z pohledu judaismu a křesťanství; příp. na jiná témata. 

Kontakt: Daniel Kvasnička, Purkyňova 584, 547 01 Náchod; tel/fax: 0441/42 73 32; mobil 0604/94 77 39; e-mail: cbnachod@iol.cz.

Související články

Další aktuality

Dobré umírání může přinést pokoj

Místnost plná přátel, děti, vnoučata, pes. Vzpomínky, smích, slzy a objetí, vůně jídla i otevřené víno. A uprostřed na lůžku odcházející stará paní, kvůli které tu všichni jsou. Tak může vypadat umírání, po kterém nezůstane pocit dluhu.
14.08.2020

Jubilejní pouť k Paladiu města Brna

V rámci letošních oslav Dne Brna bude 15. srpna v 18.00 hodin slavit pontifikální bohoslužbu v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně u obrazu Panny Marie Svatotomské, Paladia města Brna, brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.
14.08.2020

Biskup Martin David oslaví významné životní jubileum

Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David oslaví zítra, na slavnost Nanebevzetí Panny Marie, významné životní jubileum - 50 let.
14.08.2020

Brněnské Zahrady pod Petrovem - místo odpočinku

Díky evropské dotaci byly obnoveny Zahrady pod Petrovem, které jsou součástí areálu katedrály sv. Petra a Pavla. Realizací projektu vznikl unikátní prostor nejen pro odpočinek, ale i pro pořádání kulturních a společenských akcí.
13.08.2020

Jen modlitba a dialog může odvrátit občanskou válku, říká arcibiskup Minska

Po prezidentských volbách v Bělorusku, mimochodem snad jediné zemi, jejíž občané nebyli podrobeni všeobecné koronavirové karanténě, propukly pouliční protesty neuznávající zvolení Alexandra Lukašenka. Demonstrace provází násilí a jedna osoba přitom přišla o život. Představitelka opozice Svjatlana Cichanouská opustila zemi a odešla do sousední Litvy, odkud vybízí k ukončení demonstrací. Mnoho demonstrantů bylo zatčeno. Vatikánský rozhlas se obrátil telefonicky na arcibiskupa Tadeusze Kondrusiewicze v hlavním městě Minsk, aby jej požádal o stanovisko:
13.08.2020