Biblický text má tvář

Publikováno: 9. 4. 2001 21:00

Náchod: Výstava s názvem "Biblický text má tvář" - kresby Larisy Nobilis byla zahájena (7.4.) ve sborovém domě Církve bratrské v Náchodě. Výstava je přístupná při sborových akcích, před pravidelnými bohoslužbami a po nich, příp. po předchozí domluvě.

Larisa Nobilisová (* 1963) pochází z Oděsy, kde vystudovala pedagogicko-umělecký institut. Když se provdala do Čech, přinesla s sebou množství kreseb. Motivaci čerpá především z biblických textů, které "hovoří" tvářemi jejích postav. Autorka se pokouší o figurální ztvárnění radosti.

Žákovským a studentským skupinám se nabízí doprovodný program rozhovorů na téma výtvarného umění v náboženství (zvláště v křesťanství) a obrazoborectví v dějinách - se zřetelem k zákazu zobrazování v judaismu, islámu a křesťanství. Rozhovor může být také zaměřen na Velikonoce - z pohledu judaismu a křesťanství; příp. na jiná témata. 

Kontakt: Daniel Kvasnička, Purkyňova 584, 547 01 Náchod; tel/fax: 0441/42 73 32; mobil 0604/94 77 39; e-mail: cbnachod@iol.cz.

Související články

Další aktuality

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 5. Pavel Svoboda: Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 5. video: Pavel Svoboda (předseda správní rady IKDP): Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?
19.10.2021

Katolický týdeník: Pomáhají nést tíhu ztráty

Co se skrývá za souslovím perinatální hospic a komu či jak zařízení Dítě v srdci slouží, popisuje jeho ředitelka Alena Peremská.
19.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 4. P. Stanislav Přibyl: Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 4. video: P. Stanislav Přibyl (generální sekretář České biskupské konference): Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?
19.10.2021

V Píšti přijali zvon, vrací se z Německa jako symbol smíření

Česky, německy a polsky pozdravil poutníky biskup Martin David na začátek mše svaté, která se v sobotu 16. října stala důležitým momentem projektu Zvony míru a pokoje pro Evropu. Spolu s biskupem rottenbursko-stuttgartské diecéze Gebhardem Fürstem přivítal zvon, který z Píště zmizel rok před koncem druhé světové války. Namísto roztavení pro zbrojařské účely se ale dočkal příměří a od 50. let vyzváněl na věži kostela v městečku Grötzingen. V tamní věži visel vedle dalšího zvonu z válečné kořisti – z polského Fromburku.
19.10.2021

K Panně Marii, rozvazující uzly, se obracejí věřící z celého světa

Věřící v německém Augšpurku očekávají opětovné otevření kostela, který uchovává originál barokního obrazu Panny Marie, rozvazující uzly. Úctu k této Matce, která „svou vírou a poslušností rozuzlila to, co Eva zauzlila svou neposlušností a nevěrou“ (sv. Irenej), rozšířil v Argentině a jižní Americe vůbec někdejší mladý jezuita, Jorge Mario Bergoglio, současný papež František.
19.10.2021