Prezident Havel navštíví královéhradecké biskupství

Prezident republiky Václav Havel navštíví královéhradecké biskupství 11.4. ve 13.10 hodin.
Publikováno: 10. 4. 2001 22:00

Hradec Králové: Prezident republiky Václav Havel navštíví ve středu 11. dubna ve 13.10 hodin královéhradecké biskupství (Velké nám. 35) - v rámci programu pracovní cesty do severovýchodního regionu.

Prezident Havel se setká s emeritním arcibiskupem Karlem Otčenáškem a soukromě pohovoří se svým přítelem a bývalým spoluvězněm z let 1981-82 z věznice Plzeň-Bory, nynějším biskupem Dominikem Dukou. Prezident si také prohlédne historickou barokní biskupskou knihovnu a několik jejích cenných rukopisů a prvotisků a pozdraví se se zaměstnanci biskupství.

Jde o jeho první návštěvu na biskupství v Hradci Králové, ačkoli se prezident Havel v lednu 1990 zúčastnil v katedrále Ducha Svatého uvedení Karla Otčenáška do úřadu královéhradeckého biskupa.

Související články

Další aktuality

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 5. Pavel Svoboda: Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 5. video: Pavel Svoboda (předseda správní rady IKDP): Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?
19.10.2021

Katolický týdeník: Pomáhají nést tíhu ztráty

Co se skrývá za souslovím perinatální hospic a komu či jak zařízení Dítě v srdci slouží, popisuje jeho ředitelka Alena Peremská.
19.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 4. P. Stanislav Přibyl: Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 4. video: P. Stanislav Přibyl (generální sekretář České biskupské konference): Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?
19.10.2021

V Píšti přijali zvon, vrací se z Německa jako symbol smíření

Česky, německy a polsky pozdravil poutníky biskup Martin David na začátek mše svaté, která se v sobotu 16. října stala důležitým momentem projektu Zvony míru a pokoje pro Evropu. Spolu s biskupem rottenbursko-stuttgartské diecéze Gebhardem Fürstem přivítal zvon, který z Píště zmizel rok před koncem druhé světové války. Namísto roztavení pro zbrojařské účely se ale dočkal příměří a od 50. let vyzváněl na věži kostela v městečku Grötzingen. V tamní věži visel vedle dalšího zvonu z válečné kořisti – z polského Fromburku.
19.10.2021

K Panně Marii, rozvazující uzly, se obracejí věřící z celého světa

Věřící v německém Augšpurku očekávají opětovné otevření kostela, který uchovává originál barokního obrazu Panny Marie, rozvazující uzly. Úctu k této Matce, která „svou vírou a poslušností rozuzlila to, co Eva zauzlila svou neposlušností a nevěrou“ (sv. Irenej), rozšířil v Argentině a jižní Americe vůbec někdejší mladý jezuita, Jorge Mario Bergoglio, současný papež František.
19.10.2021