Prezident Havel navštíví královéhradecké biskupství

Prezident republiky Václav Havel navštíví královéhradecké biskupství 11.4. ve 13.10 hodin.
Publikováno: 11. 4. 2001 0:00

Hradec Králové: Prezident republiky Václav Havel navštíví ve středu 11. dubna ve 13.10 hodin královéhradecké biskupství (Velké nám. 35) - v rámci programu pracovní cesty do severovýchodního regionu.

Prezident Havel se setká s emeritním arcibiskupem Karlem Otčenáškem a soukromě pohovoří se svým přítelem a bývalým spoluvězněm z let 1981-82 z věznice Plzeň-Bory, nynějším biskupem Dominikem Dukou. Prezident si také prohlédne historickou barokní biskupskou knihovnu a několik jejích cenných rukopisů a prvotisků a pozdraví se se zaměstnanci biskupství.

Jde o jeho první návštěvu na biskupství v Hradci Králové, ačkoli se prezident Havel v lednu 1990 zúčastnil v katedrále Ducha Svatého uvedení Karla Otčenáška do úřadu královéhradeckého biskupa.

Související články

Další aktuality

Pražská arcidiecéze vstupuje do nového roku s dvěma generálními vikáři

Od 17. ledna 2020 má pražská arcidiecéze dva generální vikáře. Pomocný biskup Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., se bude zaobírat kněžstvem, duchovním životem arcidiecéze, zdravotnictvím a posílením péče o farnosti. Mons. ThDr. Jan Balík, PhD., bude odpovídat za ekonomickou a hospodářskou činnost arcidiecéze a charitu.
17.01.2020

Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2020

V týdnu od 20. ledna se můžete těšit na premiérové Čtení na pokračování z knihy Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil, nebo na speciální Myšlenky na den k týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
17.01.2020

Open Doors: Každý osmý křesťan je pronásledovaný

260 milionů křesťanů bylo v minulém roce vystaveno nátlaku a násilí kvůli své víře. Píše o tom výroční zpráva evangelické nevládní organizace Open Doors.
17.01.2020

V americkém Texasu se bude konat děkovná mše za víru českých přistěhovalců

V kostele Svatého Cyrila a Metoděje v texaském městě Dubina (USA) bude celebrovat v pátek 14. února 2020 ve 14.00 hodin (den patroncinia kostela) mši svatou biskup Brendan Cahill z diecéze Victoria. K biskupovi se na mši připojí také kněží z České katolické nadace v Texasu - Czech Catholic Foundation of Texas (CCFT) a tři kněží z České republiky, kteří nyní působí v USA.
17.01.2020

Dokoledováno. Jubilejní Tříkrálová sbírka slibuje bohatý výnos. Děkujeme!

Papírové „tříkrálové“ koruny jsou složeny v skříních, královské pláště rozvěšeny na ramínka, alby vráceny do kostela. Letos je dokoledováno. Poslední tříkrálové koledníky s pokladničkami pro charitní Tříkrálovou sbírku bylo možné ještě tu a tam spatřit v pondělí a v úterý, teď už na obecních a městských úřadech probíhá rozpečeťování pokladniček a sčítání jejich obsahu. A dosavadní dílčí výsledky dávají tušit, že částka vybraná pro lidi v nouzi nejspíš překročí loňský rekord.
16.01.2020