Prezident Havel navštíví královéhradecké biskupství

Prezident republiky Václav Havel navštíví královéhradecké biskupství 11.4. ve 13.10 hodin.
Publikováno: 11. 4. 2001 0:00

Hradec Králové: Prezident republiky Václav Havel navštíví ve středu 11. dubna ve 13.10 hodin královéhradecké biskupství (Velké nám. 35) - v rámci programu pracovní cesty do severovýchodního regionu.

Prezident Havel se setká s emeritním arcibiskupem Karlem Otčenáškem a soukromě pohovoří se svým přítelem a bývalým spoluvězněm z let 1981-82 z věznice Plzeň-Bory, nynějším biskupem Dominikem Dukou. Prezident si také prohlédne historickou barokní biskupskou knihovnu a několik jejích cenných rukopisů a prvotisků a pozdraví se se zaměstnanci biskupství.

Jde o jeho první návštěvu na biskupství v Hradci Králové, ačkoli se prezident Havel v lednu 1990 zúčastnil v katedrále Ducha Svatého uvedení Karla Otčenáška do úřadu královéhradeckého biskupa.

Související články

Další aktuality

Dobré umírání může přinést pokoj

Místnost plná přátel, děti, vnoučata, pes. Vzpomínky, smích, slzy a objetí, vůně jídla i otevřené víno. A uprostřed na lůžku odcházející stará paní, kvůli které tu všichni jsou. Tak může vypadat umírání, po kterém nezůstane pocit dluhu.
14.08.2020

Jubilejní pouť k Paladiu města Brna

V rámci letošních oslav Dne Brna bude 15. srpna v 18.00 hodin slavit pontifikální bohoslužbu v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně u obrazu Panny Marie Svatotomské, Paladia města Brna, brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.
14.08.2020

Biskup Martin David oslaví významné životní jubileum

Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David oslaví zítra, na slavnost Nanebevzetí Panny Marie, významné životní jubileum - 50 let.
14.08.2020

Brněnské Zahrady pod Petrovem - místo odpočinku

Díky evropské dotaci byly obnoveny Zahrady pod Petrovem, které jsou součástí areálu katedrály sv. Petra a Pavla. Realizací projektu vznikl unikátní prostor nejen pro odpočinek, ale i pro pořádání kulturních a společenských akcí.
13.08.2020

Jen modlitba a dialog může odvrátit občanskou válku, říká arcibiskup Minska

Po prezidentských volbách v Bělorusku, mimochodem snad jediné zemi, jejíž občané nebyli podrobeni všeobecné koronavirové karanténě, propukly pouliční protesty neuznávající zvolení Alexandra Lukašenka. Demonstrace provází násilí a jedna osoba přitom přišla o život. Představitelka opozice Svjatlana Cichanouská opustila zemi a odešla do sousední Litvy, odkud vybízí k ukončení demonstrací. Mnoho demonstrantů bylo zatčeno. Vatikánský rozhlas se obrátil telefonicky na arcibiskupa Tadeusze Kondrusiewicze v hlavním městě Minsk, aby jej požádal o stanovisko:
13.08.2020