Opatření plzeňského biskupství v souvislosti se sebevražednými skoky z věže katedrály

Publikováno: 14. 4. 2001 2:00

Plzeň: V souvislosti se středečním (11.4.) sebevražedným skokem z věže katedrály sv. Bartoloměje, už druhým během jednoho týdne, rozhodl biskup František Radkovský o okamžitém uzavření věže pro veřejnost. Výjimkou budou zatím pouze velikonoční svátky, kdy bude otevřena místnost na vrcholu věže, ve které bude neustále přítomný dozor, a z níž je možný výhled díky malým oknům. Vnější prostor v šedesátimetrové výšce bude otevřen až po definitivním zabezpečení mříží.

Projekt má již biskupství k dispozici. Instalaci a výslednou podobu musí ještě schválit Státní památkový ústav a Ministerstvo kultury ČR, protože katedrála je národní kulturní památkou. Stavební oddělení biskupství odhaduje, že mříž bude na věž připevněna nejpozději během čtvrt roku. 12.4. bylo vypsáno výběrové řízení na realizaci projektu. Náklady na výrobu a instalaci přesáhnou částku 200 tisíc korun.

Související články

Další aktuality

Pražská arcidiecéze vstupuje do nového roku s dvěma generálními vikáři

Od 17. ledna 2020 má pražská arcidiecéze dva generální vikáře. Pomocný biskup Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., se bude zaobírat kněžstvem, duchovním životem arcidiecéze, zdravotnictvím a posílením péče o farnosti. Mons. ThDr. Jan Balík, PhD., bude odpovídat za ekonomickou a hospodářskou činnost arcidiecéze a charitu.
17.01.2020

Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2020

V týdnu od 20. ledna se můžete těšit na premiérové Čtení na pokračování z knihy Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil, nebo na speciální Myšlenky na den k týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
17.01.2020

Open Doors: Každý osmý křesťan je pronásledovaný

260 milionů křesťanů bylo v minulém roce vystaveno nátlaku a násilí kvůli své víře. Píše o tom výroční zpráva evangelické nevládní organizace Open Doors.
17.01.2020

V americkém Texasu se bude konat děkovná mše za víru českých přistěhovalců

V kostele Svatého Cyrila a Metoděje v texaském městě Dubina (USA) bude celebrovat v pátek 14. února 2020 ve 14.00 hodin (den patroncinia kostela) mši svatou biskup Brendan Cahill z diecéze Victoria. K biskupovi se na mši připojí také kněží z České katolické nadace v Texasu - Czech Catholic Foundation of Texas (CCFT) a tři kněží z České republiky, kteří nyní působí v USA.
17.01.2020

Dokoledováno. Jubilejní Tříkrálová sbírka slibuje bohatý výnos. Děkujeme!

Papírové „tříkrálové“ koruny jsou složeny v skříních, královské pláště rozvěšeny na ramínka, alby vráceny do kostela. Letos je dokoledováno. Poslední tříkrálové koledníky s pokladničkami pro charitní Tříkrálovou sbírku bylo možné ještě tu a tam spatřit v pondělí a v úterý, teď už na obecních a městských úřadech probíhá rozpečeťování pokladniček a sčítání jejich obsahu. A dosavadní dílčí výsledky dávají tušit, že částka vybraná pro lidi v nouzi nejspíš překročí loňský rekord.
16.01.2020