Před válkou jsem měl hračky

Publikováno: 14. 4. 2001 2:00

Praha: Vernisáž výstavy "Před válkou jsem měl hračky" se koná ve středu 18.4. v kavárně Velryba v Praze 1 (Opatovická ul.) od 18.00 hodin. Vernisáž bude zároveň setkáním se zakladateli občanského sdružení BERKAT (= Milosrdenství), které vzniklo loni v Čečensku na pomoc osiřelým a strádajícím dětem - s Petrou Procházkovou, Timurem Zjazikovem a s fotografkou Ivou Zímovou, jejíž fotografie (spolu s obrázky dětí z Grozného) tvoří tuto putovní výstavu. Na programu bude i diskuse a vyprávění o tom, jak lidé ve válkou zničeném Grozném přežívají, o distribuci humanitární pomoci atd.

Pořadatelé výstavy: sdružení Česká katolická charita, Gender studies a BERKAT.

Související články

Další aktuality

Katolický týdeník: O „nebezpečné“ literatuře

Ve středu 7. října uplyne 60 let ode dne, kdy v sanitním voze u Vlčatína zemřel při převozu do třebíčské nemocnice básník Jan Zahradníček. Toto výročí je příležitostí připomenout si jeho tragický osud, ale i další literáty pronásledované nejen v 50. letech.
30.09.2020

Závěrečné poselství z plenárního zasedání CCEE

Na závěr plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), které se konalo 26.-27. září, vydali evropští biskupové krátké poselství určené nejen pro katolíky, ale pro všechny obyvatele Evropy:
29.09.2020

Papež zvolil téma pro Světový den sdělovacích prostředků 2021

Svatý stolec dnes zveřejnil téma poselství pro příští Světový den sdělovacích prostředků, který budeme slavit v květnu 2021. Jsou to slova z Janova evangelia: «Pojď a podívej se!» (Jan 1,46) s podtitulem "Komunikovat s lidmi skrze setkání na místech, kde jsou, a v situaci, v níž jsou".
29.09.2020

Studentský Velehrad přinesl studentům „něco navíc“ i na dálku

Heslo „Něco navíc“ doprovázelo celý letošní ročník Studentského Velehradu, který se konal ve dnech 26. – 28. září. I přes ztížené epidemiologické podmínky se setkání uskutečnilo, letos však netradičně online, s doprovodným programem, kterého se studenti mohli zúčastnit v městech jednotlivých Vysokoškolských katolických hnutí.
29.09.2020

Charita Česká republika: Středeční rozhodnutí poslanců jen prohloubí současnou krizi

Ústavně právní výbor Poslanecké sněmovny PČR zamítl při pojednávání novely exekučního řádu ve středu 23. září 2020 všechny varianty teritoriality exekutorů i princip „jeden dlužník – jeden exekutor“.
29.09.2020