Před válkou jsem měl hračky

Publikováno: 14. 4. 2001 2:00

Praha: Vernisáž výstavy "Před válkou jsem měl hračky" se koná ve středu 18.4. v kavárně Velryba v Praze 1 (Opatovická ul.) od 18.00 hodin. Vernisáž bude zároveň setkáním se zakladateli občanského sdružení BERKAT (= Milosrdenství), které vzniklo loni v Čečensku na pomoc osiřelým a strádajícím dětem - s Petrou Procházkovou, Timurem Zjazikovem a s fotografkou Ivou Zímovou, jejíž fotografie (spolu s obrázky dětí z Grozného) tvoří tuto putovní výstavu. Na programu bude i diskuse a vyprávění o tom, jak lidé ve válkou zničeném Grozném přežívají, o distribuci humanitární pomoci atd.

Pořadatelé výstavy: sdružení Česká katolická charita, Gender studies a BERKAT.

Související články

Další aktuality

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020

Duchovní mezi paragrafy a kánony – lektor JUDr. Jakub Kříž, Ph.D., advokát

Půldenní seminář praktického uvedení do základů práva v kontextu působení v pastoraci. Výklad je strukturován podle životních událostí, v nichž se duchovní ocitá při správě a řízení farnosti.
24.01.2020

Umění rozhovoru - poradenské dovednosti v pastoraci, lektor Mgr. Marek Jargus

Pro kněze, jáhny a seminaristy; max. 20 účastníků; v rámci semináře se účastníci seznámí se základy poradenského rozhovoru od jeho přípravy, otevření, průběhu až k ukončení (cyklický model pomáhajícího rozhovoru).
24.01.2020

Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů – lektor Mgr. Aleš Bednařík

Jednodenní seminář zkušeného Bratislavského lektora a psychologa Vám dá nahlédnout do světa zvládání každodenních konfliktních situací, ať už se jedná o vaše blízké, farníky či cizí lidi, a ukáže Vám principy pozitivní komunikace a strategie (ne)zvládání emočně náročných komunikačních situací.
24.01.2020